Skip to main content
ogłoszenia

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 stycznia 2023

By 22 stycznia, 2023No Comments
  1. Od dziś – 22.01 – rusza Kawiarenka Parafialna w salce katechetycznej na plebanii. W każdą niedzielę po Mszach św., w godz. od 11 do 15, będzie można się spotkać przy kawie/herbacie/cieście z innymi parafianami. Kawiarenkę prowadzić będą wolontariusze Fundacji Przyjaciele Alego.  Mile widziane własne wypieki na wspólny stół 😊.
  2. Fundacja Przyjaciele Alego zaprasza na Mszę św. w intencji beatyfikacji Ks. Aleksandra Fedorowicza w poniedziałek (23.01) o 18.
  3. Za tydzień (29.01) o 11.10 dzieci ze szkolnego chórku zaśpiewają dla nas kolędy. Serdecznie zapraszamy.
  4. Podsumowanie Zbiórki Świątecznej dla Ukrainy:

Fundacja Przyjaciele Alego serdecznie dziękuje wszystkim Darczyńcom, którzy wsparli Świąteczną Zbiórkę dla Ukrainy zorganizowaną wspólnie z Gminą Izabelin, Centrum Kultury Izabelin i Parafią. W ciągu 2 tygodni

zgromadziliśmy na plebanii ciepłą odzież, śpiwory oraz żywność. Razem z darami z CKI zebraliśmy łącznie 130 dużych (120 L) worków i kartonów, które ojciec Roman zawiózł do swojej parafii w Kosiva w Ukrainie. W ramach świątecznej zbiórki Darczyńcy fundacji wpłacili 29 tys. zł. – z tego 10 tys. zł. pochodziło z ofiar zbieranych przy rozprowadzaniu opłatków i świec Caritas. Za tę kwotę fundacja zakupiła 3 agregaty prądotwórcze, 155 kompletów bielizny termicznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, 20 kuchenek turystycznych i bojler do wody. Na początku stycznia dary te zostały zawiezione do Dnipro na wschodzie Ukrainy przez harcerzy z Hufca Nowy Dwór Mazowiecki i 424 Szczepu z Izabelina. Wojna w Ukrainie nadal trwa i boleśnie dotyka jej obywateli, czego przykładem jest w ostatnim tygodniu atak rakietowy na bloki w Dnipro, w którym zginęło wiele osób, a wszyscy mieszkańcy zostali bez dachu nad głową. Czujemy się w obowiązku kontynuować pomoc, zachęcamy do wpłat na konto Fundacji (info na www.przyjacielealego.pl) oraz do zbiórki internetowej  https://pomagam.pl/przyjaciele_alego. Jeszcze raz z serca dziękujemy wszystkim Darczyńcom za zaangażowanie i dzielenie się dobrem z potrzebującymi w Ukrainie. Bóg zapłać!

5. Zachęcamy uczniów klas 7 i 8 oraz szkół średnich do udziału w rekolekcjach oazowych w czasie zimowych ferii (Sulejówek/Laski). Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej: www.oaza.warszawa.pl/wp/mlodziezowe/rekolekcje-2023.

  1. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórki w soboty o 10. Chłopcy, którzy nie mogą uczestniczyć w zbiórkach, również mogą służyć w każdą niedzielę, po uzgodnieniu z ks. Grzegorzem.
  2. Fundacja Przyjaciele Alego oferuje też bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.
  3. Ze względu na czas wizyt duszpasterskich nie będzie w styczniu spotkań biblijnych i  katechezy dla dorosłych.
  4. Wszystkich lubiących śpiewać zapraszamy do dołączenia do scholi/chóru parafialnego (próby: schola dziecięca – soboty o 10, schola młodzieżowa – niedziele o 17, chór – środy o 19).
  5. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.
  6. Szczegóły wizyty duszpasterskiej na dany tydzień na tablicy ogłoszeń przed kościołem i w aktualnościach na stronie www