Skip to main content
ogłoszenia

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ – 24 MARCA 2024

By 24 marca, 2024No Comments

1. Dziś Niedziela Palmowa. Na początku każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd pobłogosławienia palm – przed Mszami św.  będzie można u ministrantów nabyć palmy. Ofiary zostaną przeznaczone na fundusz ministrancki.

2. Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze skorzystać z sakramentu pokuty, mogą to uczynić w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę od 17.30 do 20. W te dni także adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. Nie będzie dyżurów w konfesjonale w czwartek, piątek i sobotę.

3. Święte Triduum Paschalne to centrum całego roku liturgicznego. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w liturgiach tych dni!

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE.

Triduum Paschalne rozpoczyna się od Mszy Wieczerzy Pańskiej, ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

  • Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej – 19

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 21.30

  • Wielki Piątek: Ciemna Jutrznia – 8

Liturgia Męki Pańskiej – 19

Adoracja Pana Jezusa w Grobie do 21.30

  • Wielka Sobota: Ciemna Jutrznia – 8

Poświęcenie pokarmów od końca jutrzni, co pół godziny, do 15

  • Wielka Noc (z soboty na niedzielę): Liturgia Wigilii Paschalnej – 20 (prosimy o przyniesienie ze sobą świec).

Procesja Rezurekcyjna – 6 (po niej druga Msza Niedzieli Zmartwychwstania)

W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy św. o 8.30.

4. W czasie Triduum Paschalnego kancelaria będzie nieczynna.

5. W Wielką Sobotę w czasie błogosławieństwa pokarmów będzie można nabyć u ministrantów wodę święconą.

6. Spotkania biblijne i katecheza dla dorosłych będą wznowione od 8.04.

7. Do puszki stojącej pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Do puszek przy głównym wejściu – jałmużnę dla potrzebujących, w tym roku na pomoc cierpiącym z powodu wojny na Bliskim Wschodzie.

8. Organizujemy pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Włoch w dniach 16-23 sierpnia 2024r.  Program pielgrzymki  w gablocie i na stronie parafii, koszt 2000PLN +750 EURO, zapisy i informacje u ks. Grzegorza (w niedzielę po Mszach św., oraz w środy w kancelarii).

9. W domu parafialnym działa w każdą niedzielę Kawiarenka U Alego. Po Mszach św., od 9.30 do 14.30, można się spotkać z innymi parafianami przy kawie, herbacie i cieście. Kawiarenka będzie nieczynna w przyszłą niedzielę i poniedziałek wielkanocny.

Leave a Reply