Skip to main content
ogłoszenia

NIEDZIELA ŚW. RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA– 31 GRUDNIA 2023

By 31 grudnia, 20238 stycznia, 2024No Comments

1. Dziś przypada ostatni dzień roku 2023. O 17.30 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. W czasie Mszy św. o 18 będziemy dziękować za kończący się rok i prosić o Boże błogosławieństwo dla całej wspólnoty parafialnej w nadchodzącym roku – 2024.

2. W poniedziałek (01.01) w oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Wspominamy również nadanie Najświętszego Imienia Jezus, a także przeżywamy Światowy Dzień Pokoju. Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego (bez Godzinek).

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od 17.30.

4. W najbliższą sobotę (06.01) przypada  Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego (bez Godzinek). Na każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Tradycyjnie ofiary złożone w tym dniu będą przeznaczone na misje.

5. Jak co roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego, Truskaw zaprasza na wspólne kolędowanie w Orszaku Trzech Króli. Zachęcamy do kolędowania całymi rodzinami, do tradycyjnego przebrania się, zabrania ze sobą śpiewników, bębenków i dzwonków oraz koszyków na słodycze dla dzieci. Zbiórka na starej pętli przy wjeździe do Truskawia o 14.30.

6. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. Zapraszamy w przyszłą niedzielę (7.01) o 19, po wieczornej Mszy św. Zapraszamy serdecznie wszystkich do śpiewania lub zagrania na instrumencie. Czekamy na rodziny, zespoły, grupy i występy solowe. Zgłoszenia u dk. Patryka lub p. Organisty.

7. Zgodnie z zapowiedzią nie będzie w tym tygodniu spotkania biblijnego i  katechezy dla dorosłych.

8. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 8 stycznia. Szczegóły wizyty duszpasterskiej na dany tydzień znajdziemy od przyszłej niedzieli w Słowie na niedzielę, na tablicy ogłoszeń przed kościołem i na stronie www parafii.

Leave a Reply