Skip to main content
ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20 listopada 2022

By 19 listopada, 2022No Comments

1.  Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Z tej racji po sumie (czyli Mszy św. o 12.45) odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Sercu Jezusowemu. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie tego aktu.

2. W najbliższą sobotę o 17 będą odczytane Wypominki.  Po nich Msza św. w intencji naszych bliskich zmarłych w nich polecanych.

3. Fundacja „Przyjaciele Alego” zaprasza w najbliższą środę o 18 na Mszę św. w intencji beatyfikacji śp. ks. Aleksandra Fedorowicza.

4. Za tydzień I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Od 28.11 rozpoczynamy codziennie o 7, z wyjątkiem niedziel, adwentowe Msze św. ku czci Matki Bożej – Roraty. Nie będzie wtedy Mszy św. o 8.

5. Zbliża się czas wizyty duszpasterskiej – tzw. „kolędy”. W związku z doświadczeniem lat ubiegłych, prosimy wszystkich, którzy chcą zaprosić do swoich domów kapłana z modlitwą i błogosławieństwem, o wpisanie swojego adresu w umieszczone poniżej „zaproszenie”, wycięcie go i pozostawienie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Można też przesłać tę informację SMS-em na nr 726-077-107 lub przekazać osobiście w kancelarii. Terminy wizyt ogłosimy w grudniu.

6. Fundacja „Przyjaciele Alego” oferuje bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

7. Przyjmujemy jeszcze intencje na pierwsze półrocze przyszłego roku. Pozostało już niewiele wolnych terminów. Zapraszamy do kancelarii i do zakrystii. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i czwartki od 17 do 18.

8. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórki w soboty o 10. Chłopcy, którzy nie mogą uczestniczyć w zbiórkach, również mogą służyć w każdą niedzielę, po uzgodnieniu z ks. Grzegorzem.

9. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Wszystkich pragnących lepiej poznać i zrozumieć istotę życia wiary zapraszamy w środy o 19 do kaplicy w domu parafialnym. Zapraszamy też na spotkania biblijne, na których poznajemy i rozważamy Słowo Boże. Zapraszamy w poniedziałki o 19 do salki w domu parafialnym.

10. Wszystkich lubiących śpiewać zapraszamy do dołączenia do scholi/chóru parafialnego (schola dziecięca – soboty o 10, schola młodzieżowa – niedziele o 17, chór – środy o 19).

11. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.