Skip to main content
ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

By 12 czerwca, 2022No Comments

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Trwają nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele – po Mszy św. o godz. 10.00, a w dni powszednie – po Mszy św. wieczornej.

3. Do końca czerwca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

4. W środę (15 VI) na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić w intencji beatyfikacji ks. Aleksandra Fedorowicza, w wigilię 108 rocznicy jego urodzin.

5. W czwartek (16 VI) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.45. Po Mszy św. o 11.30 w intencji parafian, wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji i przygotowanie ołtarzy będzie przebiegać według tradycji istniejącej w parafii przed pandemią. Zapraszam do udziału we Mszy św. i procesji, abyśmy publicznie wyznali wiarę w Chrystusa, obecnego w Najświętszym Sakramencie. Proszę o udział wszystkie wspólnoty i grupy parafialne, asystę liturgiczną, strażaków, chór, dzieci komunijne i rocznicowe, oraz wszystkich parafian i sympatyków naszego Kościoła. Za pobożny udział w procesji, można zyskać odpust zupełny.

6. W czwartek (16 VI) wraca na trasę ulicami Warszawy centralna procesja Bożego Ciała. Uroczystość rozpocznie się Msza św. w Archikatedrze na Starym Mieście o godz. 10.00. Bezpośrednio po niej wyruszy procesja, który przejdzie ul. Świętojańską, przez pl. Zamkowy, ul. Krakowskie Przedmieście do pl. Piłsudskiego, gdzie nastąpi zakończenie uroczystości.

7. Fundacja Przyjaciele Alego wspólnie z Kościołem Domowym w Izabelinie zaprasza na pierwsza Katechezę Rozwoju Duchowego w najbliższy wtorek (14 VI). Rozpoczniemy Mszą św., po której ks. Jacek Gomulski wygłosi konferencję o Lectio Divina.

8. W najbliższy piątek (17 VI) Kard. Kazimierz Nycz udzielił wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Warszawskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wierni, którzy chcą skorzystać z tej dyspensy są zachęceni do modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

9. Od następnej niedzieli (19 VI) Fundacja Przyjaciele Alego rozpoczyna projekt Niedziela z ks. Alim. Każdy będzie mógł otrzymać gazetkę, która ma stanowić pomoc w uczestnictwie we Mszy i możliwość lepszego poznania myśli ks. Aleksandra. Beda w niej zamieszczone czytania na niedziele, komentarze do nich oraz  fragmenty z pism ks. Alego. Gazetka będzie wyłożona na stoliku przed wejściem do kościoła.

10. Przypominam, że dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.