Skip to main content
ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 04 czerwca 2023

By 3 czerwca, 2023No Comments

1. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o 17.30.

2. Zapraszamy dziś wszystkich do Kawiarenki u Alego na pyszne słodkości i wypieki. W kawiarence też zbiórka pieniędzy na ozdabianie ołtarzy na Boże Ciało. Zapraszają i proszą o wsparcie przedstawiciele wszystkich wsi z naszej parafii.

3. Także dziś (06.06) Fundacja Przyjaciele Alego zaprasza wszystkie dzieci do kawiarenki, po Mszy św. o 11.30, na słodki poczęstunek, gry planszowe oraz inne atrakcje.

4.  W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o 12.45. Po Mszy św. o 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji i przygotowanie ołtarzy będzie przebiegać według tradycji z lat poprzednich. Zapraszam do udziału we Mszy św. i procesji, abyśmy publicznie wyznali wiarę w Chrystusa, obecnego w Najświętszym Sakramencie. Proszę o udział wszystkie wspólnoty i grupy parafialne, asystę liturgiczną, strażaków, chór, dzieci komunijne i rocznicowe, oraz wszystkich parafian i sympatyków naszego Kościoła. Za pobożny udział w procesji można zyskać odpust zupełny.

5. Przypominam, że dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

6. Przyjmujemy intencje na drugą połowę roku. Można je zamawiać w kancelarii lub zakrystii (po Mszy św.).

7. Przygotowujemy inwentaryzację i mapę cmentarza. Dziękujemy wszystkim, którzy w niej pomogli, dostarczając w terminie potrzebne informacje. Osoby, które nie zdążyły tego uczynić, w dalszym ciągu prosimy o kontakt w kancelarii!

8. Zapraszamy po nabożeństwie czerwcowym na: spotkania biblijne – w każdy poniedziałek w salce w domu parafialnym. Katechezy dla dorosłych zostały zawieszone do odwołania.

9. Fundacja „Przyjaciele Alego” oferuje bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

10. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.