Skip to main content
ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 01 stycznia 2023

By 31 grudnia, 2022No Comments

1. WSZYSTKIM PARAFIANOM SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO, OPIEKI MARYI, POKOJU I RADOŚCI ORAZ WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI NA CAŁY NOWY ROK 2023!

2. W związku z pierwszą niedzielą miesiąca dziś po Mszy o 12.45 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – Msze wotywne o Duchu Świętym o 8 i 18.

4. W najbliższy piątek – 6.01 – przypada  Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego (bez Godzinek). Na każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Tradycyjnie ofiary złożone w tym dniu będą przeznaczone na Misje św.. Ze względu na uroczystość – nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pierwszy piątek – spowiedź na początku każdej Mszy św.

5. Po latach przerwy wracamy do wspólnego kolędowania. Zapraszamy 6.01 o 19, po wieczornej Mszy św. Zapraszamy serdecznie wszystkich do śpiewania lub zagrania na instrumencie. Czekamy na rodziny, zespoły, grupy i występy solowe.

6. Jak co roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego Truskaw zaprasza na wspólne kolędowanie w Orszaku Trzech Króli. Zachęcamy do kolędowania całymi rodzinami, do tradycyjnego przebrania się, zabrania ze sobą śpiewników, bębenków i dzwonków oraz koszyków na słodycze dla dzieci. Zbiórka na starej pętli przy wjeździe do Truskawia o 14.30.

7. Zachęcamy uczniów klas 7 i 8 oraz szkół średnich do udziału w rekolekcjach oazowych w czasie zimowych ferii(Sulejówek/ Laski). Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej: www.oaza.warszawa.pl/wp/mlodziezowe/rekolekcje-2023.

8. Fundacja Przyjaciele Alego oferuje też bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

9.  Zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórki w soboty o 10. Chłopcy, którzy nie mogą uczestniczyć w zbiórkach, również mogą służyć w każdą niedzielę, po uzgodnieniu z ks. Grzegorzem.

10. Ze względu na czas wizyt duszpasterskich nie będzie w styczniu spotkań biblijnych i  katechezy dla dorosłych.

11. Wszystkich lubiących śpiewać zapraszamy do dołączenia do scholi/chóru parafialnego (schola dziecięca – soboty o 10, schola młodzieżowa – niedziele o 17, chór – środy o 19).

12. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.

13. Szczegóły wizyty duszpasterskiej na dany tydzień na tablicy ogłoszeń przed kościołem.