Skip to main content
ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 maja 2023

By 27 maja, 2023No Comments

1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o 17.30. Od czwartku o tej samej porze nabożeństwa czerwcowe.

2. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek – tego dnia obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; pierwszy piątek – okazja do spowiedzi od 17.30, nabożeństwo po wieczornej Mszy św.

3. W dwie kolejne niedziele (28.05 i 04.06) zapraszamy wszystkich do Kawiarenki u Alego na pyszne słodkości i wypieki. Wtedy też zbiórka pieniędzy na ozdabianie ołtarzy na Boże Ciało. Zapraszają i proszą o wsparcie przedstawiciele wszystkich wsi z naszej parafii.

4. Także w przyszłą niedzielę (06.06) Fundacja Przyjaciele Alego zaprasza wszystkie dzieci do kawiarenki, po Mszy św. o 11.30, na słodki poczęstunek, gry planszowe oraz inne atrakcje.

5. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała prosimy dzisiaj osoby zajmujące się przystrajaniem ołtarzy o kontakt z osobą prowadzącą kawiarenkę po każdej Mszy św.

6. Przyjmujemy intencje na drugą połowę roku. Można je zamawiać w kancelarii lub zakrystii (po Mszy św.).

7. Przygotowujemy inwentaryzację i mapę cmentarza. W związku z tym prosimy wszystkich, którzy opiekują się miejscami na cmentarzu, o zgłoszenie się do kancelarii do końca maja. Istotna jest informacja o położeniu grobu (kwatera, rząd numer) i osobie zań odpowiedzialnej. Inwentaryzacja nie wiąże się dla opiekunów miejsc z żadnymi dodatkowymi kosztami!

8. Zapraszamy po nabożeństwie majowym na: spotkania biblijne – w każdy poniedziałek w salce w domu parafialnym. Katechezy dla dorosłych zostały zawieszone do odwołania.

9. Wspólnota Emmanuel zaprasza na rekolekcje „Wakacje z Panem Bogiem” w schronisku na Śnieżnicy, w Beskidzie Wyspowym, które odbędą się w dniach 20-26 sierpnia. Zaprasza również rodziny z dziećmi. Więcej informacji na stronie Wspólnoty – www.emmanuel.info.pl.

10. Fundacja „Przyjaciele Alego” oferuje bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

11. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.