Skip to main content
ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

By 17 kwietnia, 2022No Comments

1. W dniu jutrzejszym nie będzie Mszy św. o 12.45.

2. Jak co roku, w Poniedziałek Wielkanocny, naszą modlitwą ogarniemy Katolicki Uniwersytet Lubelski św. Jana Pawła II. Na rzecz KUL-u będą również przeznaczone ofiary złożone do puszek.

3. Odbiór strojów komunijnych odbędzie się w czwartek (21 IV) w salce w domu parafialnym. Plan obioru strojów przedstawia się następująco: 3a – 17.00, 3b – 17.20, 3c – 17.40, 3d – 18.00, 3e – 18.20.

4. W najbliższy piątek w oktawie Wielkanocy zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego można spożywać pokarmy mięsne.

5. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na Caritas.

6. W najbliższą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Z tej racji zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 zakończona wspólnym odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego. Msza św. będzie odprawiona w intencjach zbiorowych – prośby i ofiary można wrzucać do koszyczka umieszczonego pod obrazem Pana Jezusa Miłosiernego.

7. Szczególnym miejscem doświadczenia Bożego Miłosierdzia jest konfesjonał i odbywający się tam sakrament pojednania. Dlatego w Niedzielę Miłosierdzia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz kupna nowych, dźwiękoszczelnych konfesjonałów do naszej świątyni. Jednocześnie na zakończenie każdej Mszy św. przedstawiciele Domowego Kościoła naszej parafii – pomysłodawcy tej inicjatywy i przeprowadzający zbiórkę – opowiedzą o swoim doświadczeniu wiary i formacji w Domowym Kościele.

8. Również w najbliższą niedzielę (24 IV) po Mszy św. o godz. 11. 30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Przypominam, że I Komunia św. odbędzie się w niedzielę 22 V w następującym porządku: 3b, 3c, 3e – godz. 10.00; 3a, 3d – godz. 12.45.