Skip to main content
ogłoszenia

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 lutego 2023

By 19 lutego, 2023No Comments

1. Zapraszamy do Kawiarenki Parafialnej w salce katechetycznej na plebanii. W każdą niedzielę po Mszach św., w godz. od 11 do 14.30, można się spotkać przy kawie/herbacie/cieście z innymi parafianami. Kawiarenkę prowadzą wolontariusze Fundacji Przyjaciele Alego.  Mile widziane własne wypieki na wspólny stół 😊.

2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa (22 II), która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze św. w naszym kościele zostaną oprawione o godz. 8, 10, 18 i 19.30. Podczas każdej Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa i posypania głów popiołem. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

3. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu, które planujemy według następującego porządku: w każdy piątek Droga Krzyżowa o 17.15 (zapraszam dzieci i ich rodziców) zaś po Mszy św. o 18 Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży; w każdą niedzielę o 17 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się w piątek (24.02) o 16 w domu parafialnym.

5. W przyszłą niedzielę taca ze wszystkich Mszy św. będzie przekazana na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Syrii.

6. Fundacja „Przyjaciele Alego” zaprasza na Mszę św. w intencji beatyfikacji ks. Aleksandra Fedorowicza w poniedziałek (20.02) o 18.

7. Zachęcamy też do wsparcia Caritas Archidiecezji Warszawskiej poprzez przekazanie 1,5 % podatku na rzecz działalności tej instytucji.

8. Fundacja „Przyjaciele Alego” planuje uruchomić pomoc w nauce skierowaną do uczniów szkoły podstawowej. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do wolontariatu. Polegać on będzie na doraźnej pomocy w opanowaniu materiału: uzupełnieniu zaległości, zrozumieniu trudniejszych zagadnień, powtórkach przed sprawdzianem itp. Czekamy na wiadomości pod adresem fundacja@przyjacielealego.pl. Kartki z kontaktem do siebie (mail, telefon) można również zostawiać w zakrystii. Prosimy o wskazanie wybranego przedmiotu, w zakresie którego można oczekiwać pomocy 😊

9. Zapraszamy ponownie na spotkania biblijne – w każdy poniedziałek o 17 w kaplicy domu parafialnego. Katechezy dla dorosłych, ze względu na Popielec, ruszą od przyszłego tygodnia.

10. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Za tydzień krótkie podsumowanie wizyt i spraw gospodarczych parafii ostatniego półrocza.  Kto jednak chciałby jeszcze zaprosić kapłana z modlitwą i błogosławieństwem do swego domu – proszony jest o zgłoszenie w zakrystii, kancelarii bądź sms-em.

11. Serdecznie prosimy wszystkich, którzy mieszkali na terenie Parafii w latach osiemdziesiątych, o przejrzenie posiadanych fotografii z uroczystości kościelnych. Poszukujemy zdjęcia mozaiki, która od sierpnia 1980 roku, do dnia rozbiórki drewnianego kościoła, znajdowała się na ścianie w lewej nawie. W gablocie przed kościołem przedruk artykułu na temat odnalezienia tej mozaiki. Zapraszamy do lektury!

12. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi

13. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórki w soboty o 10. Chłopcy, którzy nie mogą uczestniczyć w zbiórkach, również mogą służyć w każdą niedzielę, po uzgodnieniu z ks. Grzegorzem.

14. Wszystkich lubiących śpiewać zapraszamy do dołączenia do scholi/chóru parafialnego. Próby: schola dziecięca – soboty o 10, schola młodzieżowa – niedziele o 17 (w okresie Postu w domu parafialnym), chór – środy o 19.

15. Przypominamy, że prasę katolicką można nabyć w zakrystii.

16. Fundacja Przyjaciele Alego oferuje też bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

17. W piątek o 17 Wypominki – wyjątkowo w kaplicy domu parafialnego