Skip to main content
ogłoszenia

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

By 6 sierpnia, 2022No Comments

1. Dziś, w związku z pierwszą niedzielą miesiąca, po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

2. Do naszej gminy przyjechał Ojciec Roman Ivaniliuk, przedstawiciel parafii w Kosivie na Ukrainie, do której od początku wojny trafia pomoc z Gminy Izabelin. Będziemy mieli okazje na własne uszy wysłuchać relacji z tego, jak Ukraina radzi sobie w tym trudnym czasie. Dziś Ojciec Roman głosi kazania w naszym kościele. Przeprowadzimy także zbiórkę na pomoc dla jego parafii.

3. Centrum Kultury Izabelin serdecznie zaprasza w następny poniedziałek, 15 sierpnia, na śpiewanki patriotyczne z okazji 102 rocznicy zwycięstwa Polaków w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Wydarzenie odbędzie się w plenerze, Pod Sosnami – obok budynku Urzędu Gminy Izabelin, przy ul. 3 Maja 42, o godzinie 15. Każdy uczestnik otrzyma śpiewnik. W przypadku deszczu wydarzenie przeniesione zostanie do sali widowiskowej Centrum Kultury Izabelin, ul. Matejki 21. Wspólny śpiew poprowadzą: Marek Ravski – uznany artysta, m.in. solista Teatru Wielkiego w Warszawie; Emilia Strzelecka – solistka zespołu Wokaliza; Marcin Mazurek – znakomity pianista. Wstęp wolny.

4. Jak co roku, w następny piątek (19 VIII), będzie przechodzić przez Izabelin piesza pielgrzymka z Warszawy do Gietrzwałdu. Przy naszym kościele ok. 13 pielgrzymi zatrzymają się na obiad. Zwracamy się z prośbą o upieczenie ciast, przygotowanie kompotu i napojów, a także dostarczenie ich 19 VIII po Mszy św. porannej.

5. Ze względu na wakacje do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie nie będzie Mszy św. o 12.45, zaś kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna tylko w poniedziałek, środę i piątek. Można też kontaktować się z księdzem proboszczem pod nr. 726-077-107. 6. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki po Mszy św. wieczornej do 20.