Skip to main content
ogłoszenia

XXIV Niedziela Zwykła

By 13 września, 2020No Comments

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

2. W dniu jutrzejszym 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu o godz.16.00 dla upamiętnienia 81.rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz ofiar egzekucji w Puszczy Kampinoskiej na Cmentarzu -Mauzoleum w Palmirach odbędzie się uroczystość religijno-patriotyczna. Mszę św. za poległych i pomordowanych będzie celebrował ks. Kardynał Kazimierz Nycz.

3. W najbliższy czwartek 17 września obchodzimy 81.rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych i pomordowanych.

4. 18 września, w piątek przypada święto Św.Stanisława Kostki zakonnika, patrona Polski, a także patrona Archidiecezji Warszawskiej. Św.Stanisław patronuje również dzieciom i młodzieży, zachęcam ich do udziału we Mszy Św. o godz.18.00.

5. Wczoraj odbyły się uroczystości I Komunii Św., a dziś i w najbliższą niedzielę odbędą się kolejne uroczystości pierwszokomunijne. Bardzo proszę, aby w miarę możliwości wierni bezpośrednio niezaangażowani w uroczystości, uczestniczyli we Mszach Św. sprawowanych w innych godzinach.

6. Osoby, które zamówiły Msze Św. o godz. 12.45 w niedzielę 04 października b.r. proszone są o kontakt z księdzem w zakrystii.

7. Kontynuowane są prace wykończeniowe związane z odnowieniem elewacji naszego Kościoła. Dziękuję za modlitwę i składane na ten cel ofiary.

8. Tradycyjnie każdego roku w Wielki Piątek podczas Adoracji Krzyża składane były ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. W tym roku było to niemożliwe z racji pandemii i istniejących obostrzeń sanitarnych. Zgodnie z decyzją Kurii Metropolitalnej Warszawskiej w nawiązaniu do poniedziałkowego Święta Podwyższenia Krzyża św. taca z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na ten cel.

9. Ponawiam prośbę o przestrzeganie przepisów sanitarnych przed wejściem do Kościoła (maseczki, zachowanie odległości i dezynfekcja rąk).

10. Dziś na Mszę Św. o godz.18.00 zapraszam kandydatów do Bierzmowania. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie formacyjne.

11. W środę 16 IX o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji beatyfikacji ks. A. Fedorowicza. Po Mszy Fundacja „Przyjaciele Alego” w ramach formacji duchowej zaprasza na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

12. Fundacja im Ks. A. Fedorowicza wznowiła spotkania w punkcie konsultacyjno-informacyjnym dla osób i rodzin z problemem i chorobą uzależnień. Zapraszamy w każdy piątek o godz. 17.00 do siedziby Fundacji.