Skip to main content
ogłoszenia

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 września 2023

By 23 września, 2023No Comments

14. Przypominamy, że prasę katolicką można nabyć w zakrystii.

1. Są jeszcze wolne intencje na Msze św. w dni powszednie w październiku, listopadzie i grudniu. Zapraszamy do zakrystii po Mszach lub do kancelarii. Jednocześnie informujemy, że intencje na pierwsze półrocze 2024r. będziemy przyjmować od 3 listopada. Do końca października można zamawiać Msze gregoriańskie na przyszły rok. Są jeszcze wolne terminy. Wypominki będziemy przyjmować od początku października.

2. W tym tygodniu przypada ostatni piątek miesiąca – wypominki o 17, o 18 Msza św. za polecanych w wypominkach i tych, których pogrzeby odbyły się w ostatnim miesiącu.

3. Ks. Albert zaprasza 14 października na  pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w Pratulinie i Kodniu. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc październik, który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o 17.15 – przed wieczorną Mszą św.

5.Ministrantów, lektorów i kandydatów zapraszamy na zbiórki ministranckie w soboty o 10.

6. Msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania – zapraszamy w  niedzielę 24 września o 18.

7. Kandydatów (uczniów klas 8 i szkół średnich), którzy chcą rozpocząć kurs przygotowania do sakramentu Bierzmowania zapraszamy w niedzielę 1 października o 18.

8. Schola parafialna zaprasza na próby dzieci i młodzież w wieku szkolnym w soboty o 10 do domu parafialnego.

9.Prosimy o zgłaszanie w zakrystii i telefonicznie chorych, którzy chcieliby przyjmować Komunię św. w domu.

10. Zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa do rozpoczęcia formacji w ramach ruchu Domowego Kościoła.  (www.dk.oaza.pl/krotko-o-dk). Nowy Krąg Domowego Kościoła swoją formację rozpoczyna we wrześniu. Chętnych zapraszamy do kontaktu z ks. Grzegorzem, lub mailowo: czernekgrzegorz@gmail.com

11. Przeprowadziliśmy inwentaryzację i przygotowaliśmy mapę cmentarza. Niedługo mapa zostanie udostępniona na odnowionej stronie www Parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w niej pomogli, dostarczając potrzebne informacje. Osoby, które nie zdążyły tego uczynić w dalszym ciągu prosimy o kontakt w kancelarii!

12. Od października, po zakończeniu prac w budynkach parafialnych, ruszą też spotkania biblijne (w poniedziałki o 19) i katecheza dla dorosłych (we wtorki o 19).

13. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.