Skip to main content
ogłoszenia

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 01 października 2023

By 30 września, 2023No Comments

1. Rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o 18, natomiast w niedziele o 17.15 – przed wieczorną Mszą św.

2. Zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwach i konkursie różańcowym. Przygotowaliśmy dla Was plansze, które zapełniać będziecie naklejkami otrzymanymi podczas codziennych nabożeństw różańcowych. W sposób szczególny zachęcamy dzieci do włączenia się w tę modlitwę we wtorki i czwartki.

3. Za tydzień (08.10), zgodnie z tradycją naszej parafii, w pierwszą niedzielę po wspomnieniu św. Franciszka, będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy tego dnia do wspólnego dziękczynienia za wszelkie łaski, otrzymane za wstawiennictwem naszego Patrona. Główna Msza św. w intencji wszystkich Parafian o 12.45, po niej procesja wokół kościoła. Kazania tego dnia głosić będzie ks. prof. Marek Tatar z UKSW. Po każdej Mszy św. zapraszamy wszystkich do odnowionej kawiarenki – będzie czas na spotkania i rozmowy przy gorącej herbacie, kawie i ciastach!.

4. W związku z odpustem serdecznie prosimy wszystkich chętnych Parafianki i Parafian o przygotowanie i przyniesienie do kawiarenki ciast i napojów, którymi podzielimy się w czasie spotkania odpustowego. Zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji na odpuście.

5. W dniu odpustu gościć będziemy Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża z Lasek oraz Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Loretańskiej. Będą miały ze sobą wiele ciekawych książek, które będzie można kupić po każdej Mszy św. Wśród nich będzie także najnowsza książka Wydawnictwa Sióstr Loretanek pt. „Bóg jest prosty i piękny” – z nauczaniem naszego pierwszego Proboszcza – księdza Aleksandra Fedorowicza.

6. Zapraszamy parafian, zwłaszcza młodzież, do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu, z oprawą muzyczną, w wigilię odpustu parafialnego, w sobotę (7.10) o 19.

7. Zapraszamy, szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, na spowiedź i Mszę św. w pierwszy piątek miesiąca – od 17.30. Nabożeństwo połączone tego dnia z Różańcem.

8. Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św., serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, zwłaszcza w czwartki po Mszy św. o 18. Ich rodziców zapraszamy do udziału w spotkaniach, które odbywają się w drugie środy miesiąca o 19 w kościele (najbliższe 11.10).

9. Są jeszcze wolne intencje na Msze św. w dni powszednie w październiku, listopadzie i grudniu. Zapraszamy do zakrystii po Mszach lub do kancelarii. Jednocześnie informujemy, że intencje na pierwsze półrocze 2024r. będziemy przyjmować od 3 listopada. Do końca października można zamawiać Msze gregoriańskie na przyszły rok. Są jeszcze wolne terminy. Przyjmujemy już wypominki.

10. Ks. Albert zaprasza 14 października na  pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w Pratulinie i Kodniu. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

11. Fundacja Przyjaciele Alego zaprasza na Warsztaty Pisania Ikon w sezonie jesiennym 2023. Zajęcia odbywają się w pomieszczeniach Fundacji w domu parafialnym. Terminy zajęć: poniedziałki o 17, od 2 października; wtorki o 10, od 2 października, prowadzi Ula Żakowska (u.zakowska@gmail.com, tel: 502167900); środy o 17, od 27 września; prowadzi Ela Cyganek (tel. 533578143). Zgłoszenia bezpośrednio u prowadzących zajęcia.

12. Od 9 października zapraszamy na spotkania biblijne (w poniedziałki o 19) i katechezę dla dorosłych (we wtorki o 19) – w domu parafialnym.

13. Ministrantów, lektorów i kandydatów zapraszamy na zbiórki ministranckie w soboty o 10.  Także Schola parafialna zaprasza na próby dzieci i młodzież w wieku szkolnym w soboty o 10 do domu parafialnego.

14. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.