Skip to main content
ogłoszenia

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

By 30 kwietnia, 2022No Comments

1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę po Mszy o 10.00. Zachęcam do utrzymywania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

2. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego”.

3. W poniedziałek 2 V obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

4. W najbliższy wtorek 3 V obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. W tym dniu przypada również 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy o godz. 12.45, której tego dnia nie będzie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojczyźnie i poległych w jej obronie.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna 2, 3 i 6 maja.

6. W najbliższą środę (4 V) obchodzimy Dzień Strażaka. Prosząc wstawiennictwa Patrona Strażaków św. Floriana wypraszam dla Druhów ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w  Izabelinie i Laskach, oraz ich Rodzin obfitości Bożego błogosławieństwa. Składam serdeczne Bóg zapłać za trwanie przy Panu Jezusie i kościele. Szczęść Boże!

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30. W sobotę adoracja Najświętsze-go Sakramentu po Mszy wieczornej do godz. 20.00.

8. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego odbędzie się w piątek o 17.30. Intencje i ofiary można składać do koszyczka umieszczonego przed Obrazem Pana Jezusa Miłosiernego.

9. Kandydaci do Bierzmowania mają swoje spotkanie w najbliższą niedzielę (8 V) po Mszy św. wieczornej. Jednocześnie informuję, że Liturgia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w sobotę 4 VI o godz. 12.00, a przewodniczyć jej będzie JE ks. Bp Rafał Markowski.

10. Fundacja Przyjaciele Alego zaprasza w sobotę (7 V) na wspólny wyjazd do kina Luna w Warszawie na film „Cud Guadelupe”. Koszt biletu 14 zł., transport zapewnia Fundacja. Zapraszamy wszystkich, przede wszystkim seniorów z klubu Fundacji Pomocna Dłoń. Wyjazd 7 V o godz. 12.00 sprzed kościoła parafialnego. Szczegółowe informacje w gablocie Fundacji.

11. Chór parafialny Tibi Domine, będzie posługiwał śpiewem w najbliższą niedzielę (8 V) na Mszy św.  o godz. 10.00. Chętnych do śpiewania w chórze zapraszamy na próby w środy o 19.00. Natomiast schola dziecięca śpiewać będzie na Mszach św. o godz. 11.30 w niedziele 8 V i 29 V. Na próby scholi zapraszamy dziewczynki i chłopców w każdą sobotę o 11.15 do salki parafialnej.

12. Ofiary składane na tacę w przyszłym tygodniu, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, są przeznaczone na funkcjonowanie parafii.

13. Tydzień temu, podczas zbiórki na konfesjonały, zebrano 5320 zł.  Serdecznie dziękuję inicjatorom i wszystkim ofiarodawcom. Każdy, kto chciałby jeszcze wspomóc tę zbiórkę, może to uczynić poprzez ofiarę do puszki stojącej pod chórem, lub wpłatę na specjalne konto, którego numer jest na stronie internetowej oraz na plakatach w gablocie.