Skip to main content
ogłoszenia

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

By 7 maja, 2022No Comments

1. W dzisiejszą niedzielę, nazywaną niedzielą Dobrego Pasterza, obchodzimy 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i do Życia Konsekrowanego.

2. Kandydaci do Bierzmowania mają swoje spotkanie dzisiaj (8 V) po Mszy św. wieczornej. Za tydzień o tej samej porze zapraszam na spotkanie rodziców kandydatów.

3. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będą odbywać się w tym tygodniu w następującym porządku – I grupa czyli dzieci z kl. 3b, 3c i 3e przychodzi w poniedziałek (9 V) o godz. 16. 30 oraz środę (11 V) o godz. 17.00. Natomiast dzieci z II grupy (kl. 3a i 3d) przychodzą we wtorek (10 V) o godz. 16.30 i czwartek (12 V) o godz. 17.00. Obecność na próbach jest obowiązkowa.

4. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę po Mszy o 10.00. Zachęcam do utrzymywania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

5. W piątek przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.

6. Na prośbę parafian, w maju i czerwcu będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w soboty po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

7. Każdy, kto chciałby jeszcze wspomóc zbiórkę na budowę nowych, dźwiękoszczelnych konfesjonałów do naszej świątyni, może to uczynić poprzez ofiarę do puszki stojącej pod chórem, lub wpłatę na specjalne konto, którego numer jest na stronie internetowej oraz na plakatach w gablocie.