Skip to main content
ogłoszenia

IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2022

By 17 grudnia, 2022No Comments

1. Już ostatni tydzień Adwentu – codziennie o 7 zapraszamy na Roraty. Nie ma Mszy św. o 8.

2. Od dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. do wtorku włącznie. W poniedziałek i wtorek dodatkowe Msze św. o 10 i 19.30. Okazja do spowiedzi na Mszach w niedzielę i wieczornych Mszach w poniedziałek i wtorek.

3. Rozprowadzamy dziś po każdej Mszy św. opłatki wigilijne. W tym roku całkowity dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym na Ukrainie. Zapraszamy dziś do wejścia do domu parafialnego, w tygodniu zaś do zakrystii.

4. Fundacja Przyjaciele Alego zaprasza na Mszę św. w intencji beatyfikacji ks. Aleksandra Fedorowicza w środę o 18.

5. Rozstrzygnięcie konkursu Roraty ze Świętym dziadkiem Joachimem odbędzie się w najbliższy piątek po Mszy Świętej o 7. Prosimy wszystkich biorących w nim udział, aby do czwartku włącznie przynieśli podpisane plansze  z przyklejonymi obrazkami. Plansze można przynieść do zakrystii, lub przekazać swojemu nauczycielowi religii w szkole (do czwartku).

6. Ze względu na przypadającą w najbliższą sobotę Wigilię, zostanie w tym dniu odprawiona tylko Msza św. roratnia o 7. Zachęcamy tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O 23.30 Chór Parafialny wykona koncert pieśni adwentowych, na który serdecznie zapraszamy. Natomiast o 24 będzie sprawowana Pasterka.

7.Zachęcamy uczniów klas 7 i 8 oraz szkół średnich do udziału w rekolekcjach oazowych w czasie zimowych ferii(Sulejówek/ Laski). Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej: www.oaza.warszawa.pl/wp/mlodziezowe/rekolekcje-2023.

8. Ministranci przygotowali sianko na wigilijny stół. Można je nadal nabywać po Mszy św. przy wejściu do kościoła.

9. W imieniu Organizatorów – szczególnie Fundacji Przyjaciele Alego, chcemy podziękować za wielką ofiarność podczas Zbiorki Świątecznej dla Ukrainy. W sumie  zebrano  ponad 120 worków darów po 120 l każdy i około 20 dużych kartonów z różnego rodzaju odzieżą i artykułami spożywczymi. Serdeczne Bóg zapłać!

  10. Fundacja Przyjaciele Alego oferuje też bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

11. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórki w soboty o 10. Chłopcy, którzy nie mogą uczestniczyć w zbiórkach, również mogą służyć w każdą niedzielę, po uzgodnieniu z ks. Grzegorzem.

12. Ze względu na rekolekcje i Święta nie będzie w tym i następnym tygodniu spotkania biblijnego i  katechezy dla dorosłych.

13. Wszystkich lubiących śpiewać zapraszamy do dołączenia do scholi/chóru parafialnego (schola dziecięca – soboty o 10, schola młodzieżowa – niedziele o 17, chór – środy o 19)

14. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w tym tygodniu tylko w czwartek – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.