Skip to main content
ogłoszenia

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marca 2023

By 19 marca, 2023No Comments

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: piątek Droga Krzyżowa o 17.15 (zapraszam dzieci i ich rodziców) oraz po Mszy św. o 18 dla dorosłych i młodzieży; w każdą niedzielę o 17 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi przypominamy o możliwości skorzystania przez chorych i starszych z sakramentów Pojednania i Eucharystii w domu. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

 3.  Radio Warszawa w Kampinoskim Parku Narodowym! Radio Warszawa 106.2 fm pierwszy dzień kalendarzowej wiosny (21.03) powita w Kampinoskim Parku Narodowym.  „Poranek Radia Warszawa” z Izabelina od 7 do 10! Kampinoski Park Narodowy jest też miejscem, po którego ścieżkach chodzili święci i błogosławieni oraz ważne postacie życia społecznego Polaków. I dlatego na falach 106,2 fm o Prymasie Tysiąclecia, Matce Róży Czackiej, ks. Aleksandrze Federowiczu czy sł. Bożym ks. Władysławie Korniłowiczu opowiedzą Goście „Poranka z Radiem Warszawa”.

4. Zapraszamy na Mszę św. w intencji beatyfikacji ks. Aleksandra Fedorowicza w dniu 22 marca o 18.

5. W najbliższą sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. wieczornej tego dnia można będzie przystąpić do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Więcej informacji na www.duchowaadopcja.info

6. W niedzielę za tydzień rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Szczegółowy plan w ogłoszeniach za tydzień.

7. Do puszki stojącej pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Do puszek przy głównym wejściu – jałmużnę dla potrzebujących, którą w tym roku przeznaczymy na pomoc cierpiącym z powodu wojny na Ukrainie i w Syrii.

8. Zachęcamy też do wsparcia Caritas Archidiecezji Warszawskiej lub Fundacji „Przyjaciele Alego” poprzez przekazanie 1,5 % podatku na rzecz działalności jednej z tych organizacji. Więcej informacji na plakatach w gablocie oraz na stronach caritas.pl i przyjacielealego.pl

9.  Fundacja zaprasza chętnych do podjęcia dyżurów w naszej niedzielnej parafialnej kawiarence. Wystarczy być, czasem zaparzyć herbatę lub kawę, poczęstować ciastem i porozmawiać z gośćmi 😊. Zgłoszenia (z proponowaną datą i wskazaniem godzin) prosimy przesyłać na adres  fundacji –  fundacja@przyjacielealego.pl albo zapisać się w kawiarence na wyłożonej liście.

10. Zapraszamy na: spotkania biblijne – w każdy poniedziałek o 19 w salce w domu parafialnym; katechezy dla dorosłych – w środę o 19 w kaplicy domu parafialnego.

11. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.

12. Przypominamy, że prasę katolicką można nabyć w zakrystii.

13. Fundacja Przyjaciele Alego oferuje też bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.