Skip to main content
ogłoszenia

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marca 2023

By 26 marca, 2023No Comments

1. Rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne.  Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Krawczyk, misjonarz z Płocka, pełniący posługę w Armenii. W niedzielę nauki rekolekcyjne dla dorosłych na każdej Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o 8, 10, 18 i 19.30. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty szczególnie od 17.30 do 20, od poniedziałku do środy. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy zbierali na Mszach św. tacę z przeznaczeniem na dzieła, które ks. Rafał podejmuje w Armenii.

2. Zapraszamy na między-parafialną Drogę Krzyżową, która odbędzie się w tym roku w najbliższy piątek (31.03) z Parafii św. Rocha w Lipkowie do naszej Parafii. Wyruszamy z Lipkowa po Mszy św. o 18 (wymarsz o 19).

3. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi przypominamy o możliwości skorzystania przez chorych i starszych z sakramentów Pojednania i Eucharystii w domu. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa (02.04). Na początku każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd pobłogosławienia i poświęcenia palm – przed Mszami św.  będzie można u ministrantów nabyć palmy. Ofiary zostaną przeznaczone na fundusz ministrancki.

5. Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie na własnoręcznie wykonaną palmę wielkanocną. Konkurs odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszy o godzinie 11.30 obok kościoła. Po rozstrzygnięciu i wręczeniu nagród zapraszamy na słodki poczęstunek do kawiarenki parafialnej. Regulamin do wglądu w zakrystii oraz na stronie parafii.

6. Gmina Izabelin, Dzienny Dom Senior Plus oraz Centrum Kultury Izabelin serdecznie zapraszają w piątek (31.03) na spotkanie świąteczne dla Seniorów z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.  Wydarzenie odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury Izabelin od 13 do 15, ul. Matejki 21. W programie przewidziano: wspólną modlitwę, symboliczne podzielenie się jajkiem oraz poczęstunek.

7. W tym tygodniu przypada ostatni piątek miesiąca – wypominki o 17 w kaplicy domu parafialnego, o 18 Msza św. za polecanych w wypominkach i tych, których pogrzeby były w marcu.

8. Do puszki stojącej pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Do puszek przy głównym wejściu – jałmużnę dla potrzebujących, którą w tym roku przeznaczymy na pomoc cierpiącym z powodu wojny na Ukrainie i w Syrii.

9.  Zachęcamy też do wsparcia Caritas Archidiecezji Warszawskiej lub Fundacji „Przyjaciele Alego” poprzez przekazanie 1,5 % podatku na rzecz działalności jednej z tych organizacji. Więcej informacji na plakatach w gablocie oraz na stronach caritas.pl i przyjacielealego.pl

10. Fundacja zaprasza chętnych do podjęcia dyżurów w naszej niedzielnej parafialnej kawiarence. Wystarczy być, czasem zaparzyć herbatę lub kawę, poczęstować ciastem i porozmawiać z gośćmi 😊. Zgłoszenia (z proponowaną datą i wskazaniem godzin) prosimy przesyłać na adres  fundacji –  fundacja@przyjacielealego.pl albo zapisać się w kawiarence na wyłożonej liście.

11. Spotkania biblijne i katechezy dla dorosłych zostają zawieszone do 17.04.

12. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi

13. Przypominamy, że prasę katolicką można nabyć w zakrystii.

14. Fundacja Przyjaciele Alego oferuje też bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.