Skip to main content
ogłoszenia

NIEDZIELA ŚW. RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

By 27 grudnia, 2021No Comments

1. Dzisiejsza niedziela jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. wg porządku niedzielnego.

2. W najbliższy piątek (31 XII) kończymy rok kalendarzowy 2021. O 17.00 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 17.45 nabożeństwo dziękczynno-błagalne. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za kończący się 2021 rok i prosić o Boże błogosławieństwo w nadchodzącym 2022 roku. Szczególnymi intencjami naszych modlitw będzie prośba o ustanie pandemii i o pokój w Ojczyźnie. Zgodnie z dyspensą kard. Kazimierza Nycza w najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

3. W sobotę (1 I) w oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Wspominamy również nadanie Najświętszego Imienia Jezus, a także przeżywamy Światowy Dzień Pokoju. Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego.

4. W związku z obowiązującymi od 15 XII nowymi obostrzeniami sanitarnymi zwracamy się o bezwzględne przestrzeganie tych zasad – maski, dezynfekcja rąk i dystans.

5. Tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w styczniu 2022 r. i będzie wyglądała podobnie jak w roku ubiegłym.

6. Z racji piątkowej Adoracji Najświętszego sakramentu nie będzie Adoracji w czwartek. W piątek kancelaria parafialna jest nieczynna.