Skip to main content
ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

By 29 maja, 2021No Comments

1. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Trójcy Przenajświętszej i kończy okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii św.

2. Od najbliższego wtorku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej parafii są one odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 11.00

3. W środę (1 VI) przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy opieki Niepokalanej i wzrastania w łasce Bożej.

4. W czwartek (3 VI) będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Podobnie jak w ubiegłym roku, będzie ona miała miejsce na terenie kościelnym. Prosimy o przygotowanie ołtarzy według zwyczaju z roku poprzedniego. Za udział w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, którymi są: stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach papieża, Komunia św. i wolność od przywiązania do wszystkich grzechów, także powszednich

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź od 17.30 a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy XIV Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy św. można będzie złożyć ofiarę do puszki na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie.

7. Konferencja Maryjna zostanie wygłoszona we wtorek za tydzień, 9 VI, po Mszy św. wieczornej, w kościele. Zapraszamy członków Róż Różańcowych, oraz wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.