Skip to main content
ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

By 23 maja, 2021No Comments

1. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

2. W dniu jutrzejszym obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, zaś w czwartek – święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

3. Najbliższa niedziela jest Uroczystością Trójcy Przenajświętszej i kończy okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii św.

4. Modlitewne spotkanie III zakonu św. Franciszka odbędzie się w poniedziałek 24 V o godz. 16.00 w kaplicy.

5. W najbliższą środę 26 V obchodzimy Dzień Matki. Naszym żyjącym mamom składamy serdeczne życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych wypraszamy życie wieczne.

6.  W piątek 28 V przypada 40 rocznica Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego.

7. W sobotę 29 V w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie będą miały miejsce święcenia kapłańskie.

8. W czwartek 3 VI przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Podobnie jak w ubiegłym roku, będzie ona miała miejsce na terenie kościelnym. Prosimy o przygotowanie ołtarzy według zwyczaju z roku poprzedniego.

9. Młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Bpa Rafała Markowskiego we wtorek 25 V o godz. 18.00. Próby dla kandydatów odbędą się dziś i jutro po Mszy św. wieczornej. Z racji obowiązujących obostrzeń w kościele będą mogli przebywać tylko kandydaci do bierzmowania oraz ich świadkowie. Wszystkich gości, rodziny i pozostałych parafian zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie na placu przed kościołem. Na zakończenie Liturgii ks. Bp wyjdzie na zewnątrz świątyni i dokona poświęcenia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, elewacji naszej świątyni oraz pobłogosławi wszystkich zgromadzonych.

10. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przystępujących do I Komunii św. w sobotę 19 VI odbędzie się według następującego planu:

  • W środę 26 V o godz. 17. 00 – kl. 3d.
  • W czwartek 27 V o godz. 17. 00 – kl. 3e.