Skip to main content
ogłoszenia

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

By 13 lutego, 2021No Comments

1. We Środę Popielcową, tj.17 lutego rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. w naszym Kościele zostaną oprawione o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Podczas każdej Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa i posypania głów popiołem. We Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W związku z trwającą pandemią wprowadzone zostały niewielkie zmiany dotyczące obrzędu posypania głów popiołem. Zgodnie z Notą Kongregacji ds. Kultu Bożego i dyscypliny Sakramentów„ po odmówieniu modlitwy błogosławieństwa i po pokropieniu go w milczeniu wodą święconą, kapłan zwróciwszy się do obecnych, wypowiada tylko jeden raz do wszystkich formułę z Mszału Rzymskiego: < Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię > lub . Następnie kapłan wyciera ręce i nakłada maseczkę ochronną na nos i usta, potem nakłada popiół na tych, którzy do niego podchodzą…. Kapłan bierze popiół i posypuje głowę każdego, nic nie mówiąc”.

2. Od dzisiaj do najbliższej soboty 20 lutego będziemy przeżywali 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Proszę o podjęcie w tym tygodniu różnych form modlitwy w intencji trzeźwości.

3. Od Środy Popielcowej do 1. Niedzieli Wielkiego Postu będą trwały Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

4. Serdecznie zachęcam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu, które planujemy według następującego porządku:

  • w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30 ( zapraszam dzieci i ich rodziców).
  • po Mszy św. o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.
  • w każdą niedzielę o godz. 11.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Za udział w tym nabożeństwie we wszystkich kościołach w Polsce można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można również uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Bardzo proszę o uczestniczenie w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej pozostając w ławkach.

5. Przypominam przepisy postne: w Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików ścisły post, tzn. wstrzemięźliwość polegająca na powstrzymywaniu się od pokarmów mięsnych i post, czyli spożywanie pokarmów raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu. Post obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich, między 18 a 60 rokiem życia.
Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w Środę Popielcową oraz piątki całego roku z wyjątkiem uroczystości. Dotyczy wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia. Zachęcam do zachowania wstrzemięźliwości także w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie piątki i w czasie Wielkiego Postu.

6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii zostały zaplanowane na IV niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Rafał Staniec.

7. Msza św. o rychłą beatyfikację ks. Aleksandra Fedorowicza zostanie odprawiona 16.02 tj. we wtorek o godz. 18.00. Intencje modlitewne można przekazywać na adres Fundacji „Przyjaciele Alego”.

8. Fundacja „Przyjaciele Alego” zaprasza na bezpłatny dyżur adwokacki w środę 17.02 w godz. 19-20.30. Zainteresowani innymi i szczegółowymi ogłoszeniami Fundacji mogą zapoznać się na stronie internetowej Fundacji „Przyjaciele Alego” ew. w gablocie przed Kościołem.

9. Ogłoszenia komunijne: zdjęcie miary na stroje komunijne odbędzie się 24 lutego (w środę) w salce w domu parafialnym. O godz.17.00 zapraszamy kl.3a, o godz. 17.30- kl.3b, godz.18.00- kl. 3c, godz.18.30-kl. 3d, godz.19.00- kl.3e