Skip to main content
ogłoszenia

V NIEDZIELA ZWYKŁA

By 7 lutego, 2021No Comments

1. W związku z pierwszą niedzielą miesiąca dziś po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

2. 11 lutego, we czwartek przypada XXIX Światowy Dzień Chorego, którego hasłem jest: „ Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście”( Mt 23,8). Zachęcam do modlitwy za chorych i służby medyczne. Ojciec Święty Franciszek w Orędziu na Świtowy Dzień Chorego pisze: „Obchody XXIX Światowego Dnia Chorego, które odbędą się 11 lutego 2021r., we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, to odpowiedni moment, by zwrócić szczególną uwagę na chorych i na tych, którzy się nimi opiekują, zarówno w miejscach przeznaczonych na ich pielęgnację, jak i na łonie rodziny czy wspólnot. Nasze myśli kierujemy w szczególności do tych, którzy na całym świecie cierpią z powodu skutków pandemii koronawirusa. Wszystkim, zwłaszcza najuboższym i usuniętym na margines wyrażam moją duchową bliskość zapewniając o trosce i miłości Kościoła… Powierzam wszystkich chorych, pracowników służby zdrowia i tych, którzy troszczą się o cierpiących, Maryi Matce Miłosierdzia i Uzdrowieniu Chorych. Niech z groty z Lourdes i z Jej niezliczonych sanktuariów na całym świecie wspiera naszą wiarę i naszą nadzieję, i pomaga nam troszczyć się o siebie nawzajem z bratnią miłością”. To słowa papieża Franciszka na tegoroczny Dzień Chorego.

3. Spotkanie dla Kół Różańcowych oraz wszystkich, którzy oddali się w niewolnictwo Najświętszej Maryi Pannie, wraz z konferencją Maryjną, odbędzie się we wtorek 9 lutego w kościele po Mszy św. wieczornej.

4. Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę za tydzień będą przeznaczone na rzecz prac inwestycyjnych oraz funkcjonowania parafii w czasie pandemii.

5. Dziękuję za dar maseczek dla naszej parafii, które są wyłożone w kruchcie kościoła i można je ze sobą zabrać.