Skip to main content
ogłoszenia

XIX Niedziela Zwykła

By 9 sierpnia, 2020No Comments

1. Przez okres wakacji do sierpnia włącznie nie ma Mszy św. o 12.45, a kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 17.00.

2. 15 VIII na każdej mszy modlimy w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej.W najbliższą sobotę 15. sierpnia obchodzimy uroczystość  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a także 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej „Cudu nad Wisłą”. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego, a na każdej z nich odbędzie się obrzęd błogosławieństwa i poświęcenia ziół i kwiatów. Na każdej Mszy będziemy się też modlić w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie. 

3. W poniedziałek przeżywamy święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, a w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.

4. W przyszłą niedzielę 16 sierpnia, w kościołach Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wybuchu w Libanie.

5. We wtorek 18 sierpnia będzie przechodzić przez Izabelin piesza pielgrzymka z Warszawy do Gietrzwałdu. Przy naszym kościele ok godz. 13.00 pielgrzymi zatrzymają się na obiad. Zwracam się z uprzejmą prośbą o upieczenie ciast, przygotowanie kompotu i napojów a także dostarczenie ich 18 sierpnia po Mszy św. porannej.