Skip to main content
ogłoszenia

XVI Niedziela Zwykła

By 19 lipca, 2020No Comments

1.  Przez okres wakacji do sierpnia włącznie nie ma Mszy św. o 12.45, a kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 17.00.

2.  Modlitewne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się w piątek 24 VII o 16.00.

3.  W najbliższą sobotę obchodzimy święto św. Jakuba, Apostoła, natomiast dzień później wspominamy św. Joachima i Annę, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z racji ich patronów – w tym roku przypadający wyjątkowo w niedzielę.

4.  W dniach 19 – 26 lipca obchodzony jest w Kościele w Polsce XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Z racji przypadającego w tym tygodniu dnia automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych, których patronem jest św. Krzysztof, będziemy w ich intencji modlili się w najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00. Po Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. W czasie Mszy św. będziemy prosili Pana Boga by strzegł od niebezpieczeństw i darzył łaską wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Będziemy też dziękować Panu Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże. Tę wdzięczność możemy okazać nie tylko przez modlitwę i uczestnictwo w Eucharystii, ale także poprzez udział w akcji „św. Krzysztof – jeden grosz za jeden km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy pracujących na różnych kontynentach”. Ofiary na ten cel, będzie można złożyć za tydzień po każdej Mszy św. do puszek przed kościołem.

5.  Trwają prace nad remontem frontonu naszego kościoła. W ramach remontu zostanie wymieniona instalacja elektryczna, zmienione oświetlenie fasady i dzwonnicy, odnowione figury oraz wymienione okna. Przewidziany jest także remont zakrystii. Bardzo dziękuję za dokonane wpłaty na rzecz tych prac.