Skip to main content
ogłoszenia

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

By 25 lipca, 2021No Comments

1. Dzisiaj kończy się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „W drogę do Źródła Życia”. Z racji dnia automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych, których patronem jest św. Krzysztof, będziemy w ich intencji modlili się dziś w czasie Mszy św. o godz. 10.00. Po Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. W czasie Mszy św. będziemy prosili Pana Boga by strzegł od niebezpieczeństw i darzył błogosławieństwem wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Wdzięczność za dotychczasowe szczęśliwe podróże okażemy także poprzez udział w akcji „jeden grosz za jeden km szczęśliwej jazdy” na środki transportu dla polskich misjonarzy pracujących na różnych kontynentach. Ofiary na ten cel można złożyć po każdej Mszy św. do puszek przed kościołem.

2. Jutro przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z racji ich patronów. W związku z jutrzejszym wspomnieniem z woli papieża Franciszka dziś obchodzimy – po raz pierwszy – Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

3. Spotkanie III Zakonu Franciszkańskiego odbędzie się w poniedziałek (26 VII) o 16.00.

4. Za tydzień w niedzielę (1 VIII) przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji, jak co roku, o godz. 17.00 – Godzinie W – odezwą się dzwony naszego kościoła. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o poległych powstańcach i ludności cywilnej stolicy.

5. Decyzją Księdza Kazimierza Kardynała Nycza Archidiecezja Warszawska, włącza się w dzieło pomocy poszkodowanym w nawałnicach i powodziach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Za tydzień w kościołach naszej Archidiecezji odbędzie się zbiórka funduszy na ten cel.

6. Przez całe wakacje nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 12.45.

7. Do końca sierpnia kancelaria parafialna jest czynna jedynie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00 – 17.45.