Skip to main content
ogłoszenia

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

By 11 września, 2021No Comments

1. Już dziś, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie o godz. 12.00, odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych Stefana kard. Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystości przewodniczy kard. Marcello Semeraro, Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i Legat Papieski.

2. Dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. We wtorek (14 IX) będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Św. a w najbliższą sobotę (17 IX) – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i Archidiecezji Warszawskiej oraz młodzieży.

4. Również w sobotę obchodzimy 82 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych i pomordowanych.

5. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę, będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

6. Są wolne intencje na środowe Msze św. zbiorowe połączone z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. Dobiegają końca prace związane z remontem dzwonnicy i zakrystii, kontynuowane są natomiast powiększania w cmentarza. Dziękuję za modlitwy i ofiary.

8. W czwartek (9 IX) 2021 r. odszedł do Pana po długiej chorobie, biskup senior Marian Duś, w latach 1986-2013 biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej. Otoczmy śp. biskupa Mariana naszą modlitwą.