Skip to main content
ogłoszenia

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

By 5 września, 2021No Comments

1.     Decyzją kard. Kazimierza Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu. Dziś przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

2.      W poniedziałek (6 IX) o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci, dyrekcji i pracowników Przedszkola im. Ks. Aleksandra Fedorowicza.

3.      Również w poniedziałek (6 IX) po Mszy św. wieczornej Fundacja „Przyjaciele Alego” zaprasza na spotkanie organizacyjne wszystkie osoby, które pragną rozpocząć naukę pisania ikon. Czekamy na młodzież i osoby dorosłe. Od września wracają również spotkania grupy zaawansowanej w ramach Izabelińskiej Szkoły Ikon. Więcej informacji na stronie fundacji.

4.    W najbliższą środę (8 IX) obchodzić będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej).

5.    Już za tydzień (12 IX) odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych Stefana kard. Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystość będzie miała miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie o godz. 12.00 a będzie jej przewodniczył kard. Marcello Semeraro, Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i Legat Papieski. Zachęcamy do śledzenia tej uroczystości poprzez media publiczne oraz kanały internetowe. 

6.     Są wolne intencje na środowe Msze św. zbiorowe połączone z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7.     Powracamy do wcześniejszego zwyczaju udzielania Sakramentu Chrztu świętego w trakcie Mszy św. sprawowanej w każdą III. niedzielę miesiąca o godz. 12.45. 

8.     Kończą się prace remontowe przy dzwonnicy. W najbliższym czasie rozpocznie się remont zakrystii a do końca września planujemy instalację ołtarza Bożego Miłosierdzia. Trwają działania związane z powiększeniem parafialnego cmentarza. Ogólny szacunkowy koszt wszystkich tych inwestycji wynosi około 70 tysięcy. Dziękujemy dotychczasowym ofiarodawcom! Jak w każdą drugą niedzielę również i za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na te właśnie inwestycje.