Skip to main content
ogłoszenia

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

By 26 września, 2021No Comments

1. Przeżywamy 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. Od najbliższego piątku rozpoczynamy miesiąc październik, który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę po Mszy św. o 10.00. W środę na Mszę św. o godz. 18.00, a później na nabożeństwo, zapraszam dzieci i młodzież a zwłaszcza te dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej i ich rodziców.

3. W najbliższą środę obchodzimy święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w sobotę – św. Aniołów Stróżów.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiadamy od 17.00.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w czwartek, oraz – z racji I soboty miesiąca – w sobotę, po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

6. Przyszłoroczna uroczystość I Komunii św. jest planowana na niedzielę 22 V podczas Mszy św. o 10.00 i o 12.45. Natomiast dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii swoją rocznicę będą obchodzić 29 V na Mszy św. o 11.30.

7. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne.

8. W bieżącym roku przeżywamy 70 rocznicę powstania naszej parafii. Dziękczynieniem za ten dar będzie Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. Bpa Michała Janochy, który w latach 1987–1988 był wikariuszem w Izabelinie. Uroczystość odbędzie w niedzielę 10 X o 11.30.

9. Od najbliższej soboty wznawiamy próby scholi dziecięcej. W tym roku zajęcia prowadzić będzie p. Natalia Zubkowicz, która aktualnie studiuje dyrygenturę chóralną na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, a wcześniej ukończyła szkole muzyczna u nas, w Izabelinie. P. Natalia oprócz scholi dziecięcej poprowadzi także nasz chór parafialny. Zapraszamy wszystkich chłopców i dziewczęta, którzy lubią śpiewać, na pierwsze spotkanie w sobotę, 2 X o 11.15 do salki parafialnej.

10. Zakończyliśmy remont dzwonnicy i zakrystii. Trwają prace nad powiększeniem i ogrodzeniem terenu cmentarza. W tym tygodniu powinien zostać ukończony ołtarz Miłosierdzia Bożego. Szacunkowy koszt wszystkich wykonanych prac (oprócz ołtarza) wynosi około 70 tysięcy. Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w spłacie tej sumy. Ofiary można składać do puszki w kościele, wpłacać na konto, lub kłaść na tacę. Na rzecz wykonanych prac przeznaczone będą też ofiary, jakie złożymy na tacę podczas każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dotąd wsparli powyższe inwestycje. Jeśli uda nam się dokonać rychłej spłaty powyższych długów, wówczas przeprowadzona zostanie wymiana oświetlenia naszej świątyni i terenu wokół kościoła.