Skip to main content
ogłoszenia

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 października 2022

By 1 października, 2022No Comments

1. Za tydzień (09.10), zgodnie z tradycją naszej parafii, w pierwszą niedzielę po wspomnieniu św. Franciszka, będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy tego dnia do wspólnego dziękczynienia za wszelkie łaski otrzymane za wstawiennictwem naszego Patrona. Główna Msza św. w intencji wszystkich Parafian o 12.45, po niej procesja wokół kościoła a następnie czas na spotkania i rozmowy przy gorącej grochówce i ciastach!

2. W związku z odpustem serdecznie prosimy wszystkich chętnych Parafianki i Parafian o przygotowanie i przyniesienie ciast i napojów, którymi podzielimy się w czasie spotkania odpustowego.

3. Zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji na odpuście. Próba odbędzie się w czwartek (6.10) o 17.30.

4.  Rozpoczął się miesiąc październik, który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę po Mszy św. o 10. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie różańcowym. Przygotowaliśmy dla Was plansze, które zapełniać będziecie naklejkami rozdawanymi podczas codziennych nabożeństw różańcowych. We wtorki i czwartki różaniec będzie prowadzony przez dzieci i młodzież naszej parafii.

5. Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św., zapraszamy na nabożeństwa różańcowe szczególnie we wtorki. Zapraszamy też rodziców na spotkania w drugie środy miesiąca, o 19 w kościele (najbliższe 12.10).

6. Od 3 października będziemy przyjmować intencje na pierwsze półrocze przyszłego roku. Zapraszamy do kancelarii w godzinach urzędowania i do zakrystii po Mszy św. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i czwartki od 17 do 18. Przyjmujemy już też intencje na wypominki jednorazowe (odczytywane na procesji na Cmentarzu Parafialnym w dniu 1 listopada, po Mszy o 11.30) oraz roczne (odczytywane na Mszy 2 listopada o 18 i w każdy ostatni piątek miesiąca, o 17, przed wieczorną Mszą św.).

7. Zapraszamy co tydzień w niedzielę na 8, na wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

8. Zapraszamy na spotkania ministranckie w soboty o 10 w kaplicy domu parafialnego.

9. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Wszystkich pragnących lepiej poznać i zrozumieć istotę życia wiary zapraszamy w środy o 19 do kaplicy w domu parafialnym. Rozpoczęliśmy też spotkania biblijne, na których poznajemy i rozważamy Słowo Boże. Zapraszamy w poniedziałki o 19 do kaplicy w domu parafialnym. W tym tygodniu, z przyczyn niezależnych, spotkania nie odbędą się.

10. Zapraszamy na próby scholi dziecięco-młodzieżowej w soboty o 10 w kaplicy domu parafialnym.

11. Przypominamy, że możliwość spowiedzi w dni powszednie jest zawsze przez pół godziny przed każdą Mszą św. W niedziele na początku każdej Mszy św.

12. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.