Skip to main content
ogłoszenia

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 października 2022 – ODPUST PARAFIALNY

By 9 października, 2022No Comments

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za wszelkie łaski otrzymane za wstawiennictwem naszego Patrona. Główna Msza św. w intencji wszystkich Parafian o 12.45, po niej procesja wokół kościoła a następnie czas na spotkania i rozmowy przy gorącej grochówce i ciastach!

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. jest możliwość zakupu książki pana Pawła Zuchniewicza – „Proboszcz. Opowieść o księdzu Aleksandrze Fedorowiczu”. Książki rozprowadzają wolontariusze Fundacji „Przyjaciele Alego”.

3. W najbliższą środę (12.10), fundacja „Przyjaciele Alego” zaprasza na dyżur bezpłatnych porad adwokackich, w pomieszczeniach Fundacji, w godzinach 19-21.  Zachęcamy do wcześniejszego umówienia godziny pod tel. 572 981 769.

4. Fundacja „Przyjaciele Alego” wznawia bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

5. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o 18, natomiast w niedzielę po Mszy św. o 10. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie różańcowym. Przygotowaliśmy dla Was plansze, które zapełniać będziecie naklejkami rozdawanymi podczas codziennych nabożeństw różańcowych. We wtorki i czwartki różaniec będzie prowadzony przez dzieci i młodzież naszej parafii.

6. Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św., zapraszamy na nabożeństwa różańcowe szczególnie we wtorki. Zapraszamy też rodziców na spotkania w drugie środy miesiąca, o 19 w kościele (najbliższe w tym tygodniu – 12.10).

7. Od 3 października przyjmujemy intencje na pierwsze półrocze przyszłego roku. Zapraszamy do kancelarii i do zakrystii. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i czwartki od 17 do 18. Przyjmujemy już też intencje na wypominki jednorazowe (odczytywane na procesji na Cmentarzu Parafialnym w dniu 1 listopada, po Mszy o 11.30) oraz roczne (odczytywane na Mszy 2 listopada o 18 i w każdy ostatni piątek miesiąca, o 17, przed wieczorną Mszą św.).

8. Zapraszamy co tydzień w niedzielę na 8, na wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

9. Zapraszamy na spotkania ministranckie w soboty o 10 w kaplicy domu parafialnego.

10. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Wszystkich pragnących lepiej poznać i zrozumieć istotę życia wiary zapraszamy w środy o 19 do kaplicy w domu parafialnym. Rozpoczęliśmy też spotkania biblijne, na których poznajemy i rozważamy Słowo Boże. Zapraszamy w poniedziałki o 19 do kaplicy w domu parafialnym.

11. Zapraszamy na próby scholi dziecięco-młodzieżowej w soboty o 10 w kaplicy domu parafialnym.

12. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.