Skip to main content
ogłoszenia

XXVII Niedziela Zwykła

By 4 października, 2020No Comments

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Św. Franciszka z Asyżu i rocznicę konsekracji naszego Kościoła. Słowo Boże podczas każdej Mszy Św. wygłosi O. Michał Chylak, Franciszkanin z Niepokalanowa. Msza Św. odpustowa w intencji parafian zostanie odprawiona przez o.Michała o godz. 11.30, podczas której wygłosi homilię. Po Eucharystii odbędzie się procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszam na powyższe uroczystości i bardzo proszę o włączenie się w ich przygotowanie według dotychczasowego zwyczaju. Ze względu na uroczystości dziś nie będzie Mszy Św. o 12.45, a nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione po Mszy Św. wieczornej.

2. W najbliższą niedzielę 11 października br. będziemy przeżywać XX Dzień Papieski. Będzie on obchodzony pod hasłem TOTUS TUUS. Po każdej Mszy Św. przed kościołem, tradycyjnie odbędzie się zbiórka ofiar na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

3. W ubiegły czwartek rozpoczęliśmy miesiąc październik, który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa różańcowe w naszym Kościele w dni powszednie będą odprawiane po Mszy Św. wieczornej, natomiast w niedzielę o godz.11.00. We wtorki i piątki na Mszę Św. i na nabożeństwo zapraszam dzieci i młodzież. Natomiast w środy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. oraz przygotowujące się do tej uroczystości w przyszłym roku, oraz ich rodziców.

4. Zapraszam na cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa. Spotkania będą odbywały się we wtorki o godz. 18.45 w Domu Parafialnym i rozpoczną się 6 października. Zgłoszenia proszę kierować do Ks. Jacka Gomulskiego osobiście lub mailowo, na adres podany na stronie internetowej naszej parafii.

5. W zachrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy Św. na 2021 rok oraz wypominki jednorazowe i roczne.

6. Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, za tydzień ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na rzecz prac wykończeniowych związanych z odnowieniem elewacji naszego Kościoła i spłacenia zobowiązania finansowego za wykonane już prace.

7. Fundacja “Przyjaciele Alego” zaprasza na bezpłatny dyżur adwokacki w środę 7 października w godzinach 19.00-20.30. Spotkania odbywają się już w siedzibie Fundacji.

8. Fundacja „Przyjaciele Alego” poszukuje historyka, który przeprowadzi badanie na temat ks. Aleksandra Fedorowicza w Instytucie Pamięci Narodowej, oraz osób, które znały ks. Fedorowicza i zechciałyby złożyć świadectwo dotyczące Jego życia, a do tej pory jeszcze tego nie zrobiły. Fundacja szuka też kontaktu z osobami, które wymodliły łaski za wstawiennictwem ks. Alego i chciałyby o tym opowiedzieć. We wszystkich tych kwestiach prosimy o kontakt mailowy z fundacją lub po Mszy św. z ks. Jackiem w zakrystii.

9. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na śpiewany różaniec we wtorki.

10. Spotkanie Misji św. Teresy w przyszły poniedziałek, 12.X. po Mszy wieczornej w sali Domu Parafialnego.

11. Proszę o przestrzeganie przepisów sanitarnych (maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie odległości).