Skip to main content
ogłoszenia

XXVIII Niedziela Zwykła

By 11 października, 2020No Comments

1. Dziś przypada XX Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem TOTUS TUUS. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem, odbędzie się zbiórka ofiar na stypendium edukacyjne dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

2. Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele w dni powszednie są odprawiane po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 11.00 We wtorki i piątki na Mszę Św. zapraszam dzieci i młodzież, natomiast w środy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św., oraz  przygotowujące się do tej uroczystości w przyszłym roku, a także ich rodziców.

3. W najbliższą środę po nabożeństwie różańcowym będzie miało miejsce spotkanie z dziećmi, które za rok przystąpią do I Komunii Św.oraz z ich rodzicami.

4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na śpiewany różaniec we wtorki.

5. Spotkanie Misji Świętej Teresy w poniedziałek 12.X po Mszy wieczornej w sali Domu Parafialnego.

6. Za tydzień w niedzielę bm. Kościół Powszechny będzie obchodził Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na Świecie.Tego dnia odbędzie się zbiórka ofiar na tacę na cele misyjne.

7. W piątek 16.X obchodzimy 42 rocznicę wyboru Papieża Św. Jana Pawła II.

8. W zachrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy Św. na 2021.

9. Wiernych zmarłych poleconych modlitwom Kościoła w wypominkach jednorazowych i rocznych możemy zgłosić m.in. na kartkach umieszczonych w kruchcie kościoła. Proszę je umieścić w kopercie podpisanej ,,WYPOMINKI.” I wrzucić na tacę lub do skrzynki umieszczonej w Świątyni.

10. Gdyby ktoś planowal zamówienie Mszy Św. gregoriańskiej na przyszły rok, bardzo proszę, ażeby jak najszybciej ten zamiar zgłosił w kancelarii parafialnej.

11. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w niedzielę 25.X po Mszy Św. Wieczornej. Rodziców kandydatów zapraszam na spotkanie dzień później, 26.X., również po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie różańcowym.

12. Fundacja ks. Aleksandra Federowicza ,,Przyjaciele Alego” , której patron dużą troskę okazywał osobom w podeszłym wieku, zwraca się z prośbą do parafian, aby zgłaszać bezpośrednio do Fundacji osoby starsze bądź samotne potrzebujące pomocy w dostarczaniu produktów żywnościowych, lekarstw, transporcie do lekarza czy przewiezieniu na niedzielną Mszę Św..Numer telefonu do wolontariuszy Fundacji można uzyskać na stronie Fundacji przyjacielealego.pl.

13. .Msza Św.w intencji beatyfikacji Ks. Aleksandra Federowicza zostanie odprawiona 16.X.br. (piątek) o godz. 18.00.Przed ołtarzem ustawiony będzie koszyczek, do którego chętni będą mogli wrzucić intencje do modlitwy.Można je również przesłać za pośrednictwem skrzynki mailowej modlitwa@przyjacielealego.pl Po Eucharystii będzie wspólny Różaniec, a następnie konferencja, którą wygłosi ks.Jacek Gomulski.

14. Bardzo proszę o przestrzeganie istniejacych przepisów sanitarnych (maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu).