Skip to main content
ogłoszenia

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 października 2022

By 29 października, 2022No Comments

1. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o 8.30, 10, 11.30 i 18. Po Mszy św. o 11.30 odbędzie się procesja wypominkowa na cmentarzu.

2. We środę 2 XI obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 8, 10 i 18 (w intencji wszystkich polecanych w wypominkach). Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkami odpustu są: pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, stan łaski uświęcającej i przyjęcie komunii św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Podobnie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych od 1 do 8 XI, pod warunkami jak wyżej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o 8 i 18 Msze św. wotywne o Duchu Świętym. W piątek spowiadamy od godz. 17.

4. Zapraszamy dzieci na rozstrzygnięcie konkursu różańcowego w przyszłą niedzielę (6 XI) po Mszy Świętej o 11.30. Podpisane plansze z zebranymi tajemnicami prosimy dostarczyć do piątku (4 XI) do zakrystii lub jednego z katechetów w naszej szkole.

5. Stowarzyszenie Ruch Samorządowy Wspólny Głos zaprasza na koncert kwintetu instrumentów dętych blaszanych Filharmonii Narodowej,  połączony z debatą historyczną o tematyce „Rola Kościoła i tradycji chrześcijańskiej w drodze do odzyskania niepodległości”. Wydarzenie odbędzie się 6 XI (niedziela) w Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym. O 17 Msza św. w intencji Ojczyzny, kaplica w CMA (dla chętnych). O 18 – rozpoczęcie unikalnej debaty historycznej ilustrowanej muzyką. Udział w imprezie jest nieodpłatny.

6. Przyjmujemy intencje na pierwsze półrocze przyszłego roku. Zapraszamy do kancelarii i do zakrystii. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i czwartki od 17 do 18.

7. Przyjmujemy też intencje na wypominki (odczytywane na procesji na Cmentarzu Parafialnym w dniu 1 listopada, po Mszy o 11.30 i w każdy ostatni piątek miesiąca, o 17, przed wieczorną Mszą św.). Wypominki przyjmować będziemy także 1 XI na cmentarzu od 9 do czasu rozpoczęcia procesji.

8. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Światowych Dniach Młodzieży Lizbona 2023, prosimy o kontaktu z ks. Grzegorzem, w zakrystii lub mailowo: czernekgrzegorz@gmail.com.

9. Fundacja „Przyjaciele Alego” zaprasza wszystkie dzieci z rodzicami na Rodzinne Warsztaty Artystyczne w przyszłą niedzielę (6 XI) po Mszy św. o 11.30  do salki parafialnej. Będziemy robić kotyliony z okazji święta Niepodległości. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Fundacja wznowiła też bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

10. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórki w soboty o 10. Chłopcy, którzy nie mogą uczestniczyć w zbiórkach, również mogą służyć w każdą niedzielę, po uzgodnieniu z ks. Grzegorzem.

11. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Wszystkich pragnących lepiej poznać i zrozumieć istotę życia wiary zapraszamy w środy o 19 do kaplicy w domu parafialnym. Rozpoczęliśmy też spotkania biblijne, na których poznajemy i rozważamy Słowo Boże. Zapraszamy w poniedziałki o 19 do kaplicy w domu parafialnym.

12. Wszystkich lubiących śpiewać zapraszamy do dołączenia do scholi/chóru parafialnego (schola dziecięca – soboty o 10, schola młodzieżowa – niedziele o 17, chór – środy o 19).

13. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.