Skip to main content
ogłoszenia

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 listopada 2022

By 12 listopada, 2022No Comments

1. Spotkania w grupach dla kandydatów do Bierzmowania: grupa wtorkowa – 15.11 o 19; grupa czwartkowa – 17.11 o 19.30. Spotkania w kaplicy w domu parafialnym (schemat spotkań wysłany jest też na podane e-maile kandydatów).

2. Zachęcamy do podjęcia modlitwy za kandydatów do Bierzmowania. W zakrystii można odebrać obrazki z modlitwą i imieniem kandydata.

3. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Z tej racji za tydzień po sumie (czyli Mszy św. o 12.45) odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Sercu Jezusowemu. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie tego aktu.

4. Zbliża się czas wizyty duszpasterskiej – tzw. „kolędy”. W związku z doświadczeniem lat ubiegłych, prosimy wszystkich, którzy chcą zaprosić do swoich domów kapłana z modlitwą i błogosławieństwem, o wpisanie swojego adresu w umieszczone poniżej „zaproszenie”, wycięcie go i pozostawienie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Można też przesłać tę informację SMS-em na nr 726-077-107 lub przekazać osobiście w kancelarii. Terminy wizyt ogłosimy w Adwencie.

5. Na prośbę Komendanta Powiatowego Policji przypominamy, że ciągle grasują oszuści, którzy w trakcie rozmowy telefonicznej, podając się za znajomego rodziny czy policjanta, starają się wyłudzić pieniądze, szczególnie od osób starszych. Zachowajmy szczególną ostrożność, nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym, w razie wątpliwości dzwońmy na policję lub do zaufanych osób z bliskiej rodziny po radę. Tekst Apelu policji znajdziemy w gablocie przed kościołem.

6. Fundacja „Przyjaciele Alego” oferuje bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

7. Przyjmujemy jeszcze intencje na pierwsze półrocze przyszłego roku. Pozostało już niewiele wolnych terminów. Zapraszamy do kancelarii i do zakrystii. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i czwartki od 17 do 18.

8. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórki w soboty o 10. Chłopcy, którzy nie mogą uczestniczyć w zbiórkach, również mogą służyć w każdą niedzielę, po uzgodnieniu z ks. Grzegorzem.

9. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Wszystkich pragnących lepiej poznać i zrozumieć istotę życia wiary zapraszamy w środy o 19 do kaplicy w domu parafialnym. Zapraszamy też na spotkania biblijne, na których poznajemy i rozważamy Słowo Boże. Zapraszamy w poniedziałki o 19 do salki w domu parafialnym.

10. Wszystkich lubiących śpiewać zapraszamy do dołączenia do scholi/chóru parafialnego (schola dziecięca – soboty o 10, schola młodzieżowa – niedziele o 17, chór – środy o 19).

11. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.