Skip to main content
ogłoszenia

I NIEDZIELA ADWENTU

By 28 listopada, 2021No Comments

1. Dzisiejsza niedziela jest I niedzielą Adwentu. Okres ten ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kierujemy się ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

2. Msze św. ku czci Matki Bożej (Roraty) będą odprawiane codziennie o godz. 7.00 z wyjątkiem niedziel. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 17.00. W czwartek i sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

4. Zapraszamy na wspólną modlitwę do Miłosierdzia Bożego w I piątek miesiąca o 17.30. Od dziś pod wizerunkiem Pana Jezusa będzie wystawiony koszyk do którego można wrzucać ofiary oraz prośby, jakie odczytamy podczas nabożeństwa.

5. Spotkanie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 5 XII w kościele, po Mszy św. wieczornej. 

6. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną nie będzie w tym roku rekolekcji adwentowych, natomiast zapraszamy na adwentowe dni skupienia w najbliższą niedzielę (5 XII) oraz poniedziałek (6 XII). W niedzielę nauki podczas każdej Mszy św., a w poniedziałek podczas Mszy św. o 7.00, 10.00 i 18.00. Dzień skupienia poprowadzi znany nam już O. Grzegorz Szymanik OFMConv.

7. Najbliższa Niedziela (5 XII) jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na ten cel będzie można złożyć, po każdej Mszy św. do puszek przed kościołem. 

8. Od najbliższej niedzieli będą rozprowadzane świece świąteczne Caritas, opłatki i sianko. 

9. Od dzisiaj do skarbony umieszczonej przy wejściu do kościoła można złożyć adwentową jałmużnę. Z uzyskanych pieniędzy będą przygotowane paczki bożonarodzeniowe dla potrzebujących z naszej parafii.

10. Również do puszek umieszczonych pod chórem można składać ofiary na rzecz wystroju świątecznego naszego kościoła.

11. Rozpoczęliśmy prace nad zmianą oświetlenia terenu przykościelnego. 

12. Osoby, które nie uregulowały opłat za przedłużenie prawa do użytkowania miejsca na cmentarzu na kolejne 20 lat (tzw. pokładne) proszone są o kontakt – telefonicznie lub mailowo, oraz w kancelarii parafialnej w środy i piątki od 16.30 do 17.45. Proszę o przyniesienie ze sobą dokumentów własności grobu.

13. Pogorszyły się znacząco warunki epidemiczne. Po raz kolejny zwracam się z prośbą o przestrzeganie przepisów sanitarnych: maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie odległości. Szanując zdrowie swoje i innych uczestniczmy w liturgii zgodnie z tymi zaleceniami.