Skip to main content
ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

By 21 listopada, 2021No Comments

1. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Z tej racji po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie tego aktu.

2. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, kard. Kazimierz Nycz zdecydował, aby dzisiaj w kościołach Archidiecezji Warszawskiej przeprowadzić zbiórkę do puszek na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego. Wszystkie inne zbiórki nie są autoryzowane przez Archidiecezję Warszawską i naszą parafię

3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy w najbliższą środę 24 XI na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe o godz. 18. 00. Po wspólnym różańcu odbędzie się spotkanie organizacyjne..

4. Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

5. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

6. Osoby, które nie uregulowały opłat za przedłużenie prawa do użytkowania miejsca na cmentarzu na kolejne 20 lat (tzw. pokładne) proszone są o kontakt – telefonicznie lub mailowo, oraz w kancelarii parafialnej w środy i piątki od 16.30 do 17.45. Proszę o przyniesienie ze sobą dokumentów własności grobu.

7. Pogorszyły się znacząco warunki epidemiczne. Po raz kolejny zwracam się z prośbą o przestrzeganie przepisów sanitarnych: maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie odległości. Szanując zdrowie swoje i innych uczestniczmy w liturgii zgodnie z tymi zaleceniami.