Skip to main content
ogłoszenia

II NIEDZIELA ADWENTU

By 5 grudnia, 2021No Comments

1. Dzisiaj obchodzimy po raz 22. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, organizowany przez Konferencję Episkopatu Polski. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Ofiary na ten cel można złożyć do puszek po każdej Mszy św.

2. W związku z I niedzielą miesiąca dziś po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy św. wieczornej.

4. Od dzisiaj, przed domem parafialnym można zaopatrzyć się w wigilijne świece Caritas, opłatki i sianko. Koszt małej świecy 9 zł. a dużej 15 zł. Ustawiając się w kolejce po świece pamiętajmy o dystansie i zakrywaniu twarzy.

5. Do skarbony umieszczonej przy wejściu do kościoła można złożyć adwentową jałmużnę. Z uzyskanych pieniędzy będą przygotowane paczki bożonarodzeniowe dla potrzebujących z naszej parafii. 

6. Do puszek umieszczonych pod chórem można składać ofiary na rzecz wystroju świątecznego naszej świątyni.

7. Msze św. roratnie odprawiane są codziennie o godz. 7.00 z wyjątkiem niedziel. W związku z tym nie ma Mszy o godz. 8.00.

8. Tydzień temu ogłaszaliśmy o planowanym adwentowym dniu skupienia. Niestety, w związku z chorobą Covid 19 w klasztorze Niepokalanów Lasek, w którym przebywa nasz rekolekcjonista, jesteśmy zmuszeni odwołać planowane skupienie. Przed świętami będzie jeszcze możliwość skorzystania z adwentowej spowiedzi. Termin podamy później.

9. W najbliższą środę (8 XII) obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 12.00 zapraszam na Godzinę Świętą – godzinę indywidualnej modlitwy, która będzie miała miejsce przy wystawionym Najświętszym Sakramencie w kościele. 

10. Fundacja „Przyjaciele Alego” zaprasza wszystkich wolontariuszy i sympatyków Fundacji oraz wszystkich, którym bliska jest postać Pierwszego Proboszcza,  na Mszę św. o godz. 18.00 we wtorek (7 XII) w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.  Fundacja i jej wolontariusze zawierzyli się Niepokalanej w grudniu 2017 roku i od tej pory co roku, 8 XII uczestniczą we Mszy Św. w Niepokalanowie. Ze względu na sytuację pandemii tegoroczną  rocznice obchodzimy w Izabelinie.  Po Mszy Św. ks. Jacek wygłosi konferencję formacyjną. 

11. Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca taca za tydzień jest przeznaczona na spłatę zobowiązań finansowych za wykonane prace w parafii.

12. W czwartek (16 XII) o godz. 18.00 zostanie odprawiona ostatnia w tym roku Msza św. w intencji beatyfikacji ks. Aleksandra Fedorowicza.

13. Pogorszyły się znacząco warunki epidemiczne. Po raz kolejny zwracam się z prośbą o przestrzeganie przepisów sanitarnych: maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie odległości. Szanując zdrowie swoje i innych uczestniczmy w liturgii zgodnie z tymi zaleceniami.