Skip to main content
ogłoszenia

III NIEDZIELA ADWENTU

By 12 grudnia, 2021No Comments

1. Msze św. roratnie odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. W związku z tym nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

2. W dniu jutrzejszym mija kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. Poprzez zapalenie w oknach o 19.30 symbolicznych świec, wyraźmy pamięć modlitewną o tych, którzy w czasie stanu wojennego stracili życie, utracili pracę lub musieli opuścić ojczyznę w wyniku przeciwstawiania się brutalnym działaniom władz komunistycznych.

3. Dni powszednie od 17 do 24 XII włącznie są przeznaczone na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

4. Za tydzień po każdej Mszy św. nasza parafianka – Magdalena Kamińska będzie rozprowadzać swoją książkę „Dzieci Boga”. Jest to zbiór dwunastu świadectw kobiet, które za wstawiennictwem Matki Boskiej Jasnogórskiej wyprosiły u Pana Boga łaskę cudu macierzyństwa. Wśród historii, którymi dzielą się Bohaterki są opowieści o bólu, cierpieniu, samotności, ale przede wszystkim o nadziei i miłości. Ich historie dają nadzieję, że „dla Boga nie ma nic niemożliwego”.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę (19 XII) po Mszy św. wieczornej.

6. Wchodząc do domu parafialnego można zaopatrzyć się w wigilijne świece Caritas, opłatki i sianko. Koszt małej świecy 9 zł. a dużej 15 zł. Ustawiając się w kolejce po świece pamiętajmy o dystansie i zakrywaniu twarzy.

7. Do skarbony umieszczonej przy wejściu do kościoła można złożyć adwentową jałmużnę. Z uzyskanych pieniędzy będą przygotowane paczki bożonarodzeniowe dla potrzebujących z naszej parafii. 

8. Do puszek umieszczonych pod chórem można składać ofiary na rzecz wystroju świątecznego naszej świątyni.

9. Pogorszyły się znacząco warunki epidemiczne. Po raz kolejny zwracam się z prośbą o przestrzeganie przepisów sanitarnych: maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie odległości. Szanując zdrowie swoje i innych uczestniczmy w liturgii zgodnie z tymi zaleceniami.