Skip to main content
ogłoszenia

IV NIEDZIELA ADWENTU

By 19 grudnia, 2021No Comments

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. nasza parafianka – Magdalena Kamińska – będzie rozprowadzać swoją książkę „Dzieci Boga”. Jest to zbiór dwunastu świadectw kobiet, które za wstawiennictwem Matki Bożej Jasnogórskiej wyprosiły łaskę macierzyństwa. Wśród historii, którymi dzielą się bohaterki, są opowieści o bólu, cierpieniu, samotności, ale przede wszystkim o zaufaniu i miłości. Ich losy podtrzymują nadzieję, że „dla Boga nie ma nic niemożliwego”.

2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dziś wieczorem po Mszy św.

3. Wchodząc do domu parafialnego można zaopatrzyć się w wigilijne świece Caritas, opłatki i sianko. Ustawiając się w kolejce po świece pamiętajmy o dystansie i zakrywaniu twarzy.

4. Do skarbony umieszczonej przy wejściu do kościoła można złożyć adwentową jałmużnę. Z uzyskanych pieniędzy będą przygotowane paczki bożonarodzeniowe dla potrzebujących z naszej parafii. 

5. Do puszek umieszczonych pod chórem można składać ofiary na rzecz wystroju świątecznego naszej świątyni.

6. W związku z obowiązującymi od 15 XII nowymi obostrzeniami sanitarnymi zwracamy się o bezwzględne przestrzeganie tych zasad – maski, dezynfekcja rąk i dystans.

7. Wierni, chcący skorzystać z sakramentu pojednania, mogą to uczynić w poniedziałek od godz. 17.30 do 20.00. Po Mszy św., w czasie spowiedzi – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.

8. Ze względu na przypadającą 24 XII, czyli w najbliższy piątek, Wigilię, zostanie w tym dniu odprawiona tylko Msza Św. roratnia o godz. 7.00. Zachęcam tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O godz. 23.30 Chór Parafialny wykona koncert pieśni adwentowych, na który serdecznie zapraszamy. Natomiast o godz. 24.00 będzie sprawowana Pasterka w intencji parafian i sympatyków naszego kościoła.

9. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Ze względu na Pasterkę nie będzie Mszy św. o 12.45.

10. Najbliższa niedziela jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. wg porządku niedzielnego. W tym dniu naszą modlitwą obejmujemy Katolicki Uniwersytet Lubelski Św. Jana Pawła II. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na rzecz KUL-u.

11. Tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w styczniu 2022 r. i będzie wyglądała podobnie jak w roku ubiegłym.

12. Wspólnym wysiłkiem naszej parafii, Fundacji „Przyjaciele Alego”, oraz Przedszkola im. ks. Aleksandra Fedorowicza udało się w bieżącym roku zorganizować pomoc świąteczną dla potrzebujących parafian. Mamy świadomość, że wśród nich są osoby, którym – prócz paczek – potrzebne jest także wsparcie finansowe. W miarę możliwości postaramy się z zebranych podczas zbiórki środków dopomóc również w ten sposób. Osoby, potrzebujące wsparcia wszelkiego rodzaju, proszone są o zgłaszanie potrzeb do wtorku 21 XII do kancelarii albo do zakrystii.