Skip to main content
ogłoszenia

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

By 29 sierpnia, 2021No Comments

1. W środę 1 września mija 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojczyźnie, poległych i pomordowanych w czasie wojny. 

2. Zapraszam w najbliższą środę uczniów ze Szkoły w Izabelinie na Msze św. o godz.8.00 i 18.00, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego i katechetycznego. Zaproszenie to kieruję także do Dyrekcji, Nauczycieli, Katechetów, Pracowników administracji oraz Rodziców. Na zakończenie każdej Mszy św. będą pobłogosławione książki i przybory szkolne.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.00. Zachęcam także do Spowiedzi św. w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym.

4. W piątek 3 września o godz.19.00 w Truskawiu zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Truskawia, Ojczyzny i poległych w jej obronie.

5. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00

6. Od środy kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 17-17.45 (poza pierwszym piątkiem miesiąca)

7.Od najbliższej niedzieli 5 września ponownie będzie odprawiana Msza św. o godz.12.45. Eucharystia o godz. 11.30 będzie sprawowana ze szczególnym udziałem dzieci i ich rodziców. Na Mszę św. o godz. 18.00 w sposób szczególny zapraszam młodzież.

8. Za tydzień w niedzielę przedstawię nowego organistę, który zajmie się także prowadzeniem chóru i reaktywacją scholi dziecięcej.

9. Z radością oczekujemy 12 września br. dnia beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

10. Wobec trudnej sytuacji panującej w Afganistanie i dużej liczby uchodźców, Caritas Polska organizuje konkretną pomoc dla poszkodowanych przebywających na terenie naszego kraju. Decyzją Ks. Kardynała Kazimierza Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu. W najbliższą niedzielę odbędzie się po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na ten cel. 

11. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz prac inwestycyjnych, które wykonamy w tym roku, o których było wspominane w ostatnią niedzielę podczas ogłoszeń parafialnych.