Skip to main content
ogłoszenia

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

By 16 października, 2021No Comments

1. Dziś  przeżywamy w naszej parafii Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

2. Uroczyste rozpoczęcie XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, którego temat brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” odbyło się 9 i 10 X w Rzymie. Fazę diecezjalną Synodu w naszej Archidiecezji rozpocznie Msza św., odprawiona dzisiaj w archikatedrze warszawskiej o godz. 11.00 pod przewodnictwem Kardynała Kazimierza Nycza. Na tę mszę została zgłoszona również delegacja z naszej parafii.

3. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę po Mszy św. o 10.00. W środę zapraszam dzieci, zwłaszcza te, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. i ich rodziców.

4. Jutro będziemy przeżywać święto św. Łukasza Ew. (patrona pracowników służby zdrowia), we  wtorek bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, a w piątek św. Jana Pawła II.

5. Ofiary składane na tacę w najbliższą niedzielę przeznaczone są na rzecz misji świętych.

6. Zapisy na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz spotkanie organizacyjne odbędą się w przyszłą niedzielę, 24 X, po Mszy św. wieczornej w kościele. Zapraszam uczniów klas I szkół średnich, oraz tych którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu, a także ich rodziców.

7. Od jutra w kancelarii i zakrystii przyjmujemy intencje mszalne na 2022 r.

8. Przy wejściu do kościoła są wyłożone kartki, na których można wpisywać nazwiska osób, za które chcemy się modlić w wypominkach roczny. Kartki składamy w zakrystii lub kancelarii.

9. Osoby, które nie uregulowały opłat za przedłużenie prawa do użytkowania miejsca na cmentarzu na kolejne 20 lat (tzw. pokładne) proszone są o kontakt z parafią.

10. Dziękując Bogu za dar obrazu Chrystusa Miłosiernego zapraszamy na wspólną modlitwę do Miłosierdzia Bożego w I piątki miesiąca o 17.30.

11. Z radością informujemy wszystkich parafian, że zawiązała się nowa Róża Różańcowa – tym razem składająca się z samych mężczyzn. Jest ona darem na 70 rocznicę powstania parafii a nosi imię św. Franciszka z Asyżu.

12. Przypominamy o zachowywaniu obowiązujących przepisów sanitarnych.