Skip to main content
ogłoszenia

XXXI NIEDZIELA ZWYŁA

By 31 października, 2021No Comments

1. Z soboty na niedzielę nastąpiła zmiana czasu z letniego na zimowy.

2. Jutro obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawione o godz. 8.30, 10, 11.30 i 18. Po Mszy św. o 11.30, odbędzie procesja wypominkowa na cmentarzu.

3. We wtorek 2 X obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkami odpustu są: pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, stan łaski uświęcającej i przyjęcie komunii św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 17.00. W sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

5. Zapraszamy na wspólną modlitwę do Miłosierdzia Bożego w I piątek miesiąca o 17.30. Od dziś pod wizerunkiem Pana Jezusa będzie wystawiony koszyk do którego można wrzucać ofiary oraz prośby, jakie odczytamy podczas nabożeństwa.

6. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021 a także na wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki przyjmujemy także na cmentarzu przez dzień dzisiejszy oraz jutro do czasu rozpoczęcia procesji.

7. Prosimy o czujność na cmentarzu w związku z doniesieniami o kradzieżach kwiatów.

8. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, za zmarłych zwykle ustanawiany jedynie na dni od 1 do 8 X, jest przeniesiony na inne osiem dowolnie wybranych dni listopada. Osoby starsze, chore i ci, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, również mogą uzyskać odpust zupełny. Wystarczy, jeśli tylko wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Św.), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli ofiarują Bogu swoje cierpienia.

9. We wtorek, czyli Dzień Zaduszny, kancelaria parafialna będzie nieczynna.